Війна за їжу і воду охопить усю земну кулю: буде набагато страшніше, ніж зараз, – Financial Times

Уже незабаром може виявитися, що війни, які відбуваються зараз на земній кулі, були лише прелюдією великої глобальної війни. Причому це буде війна за їжу і воду – головні ресурси виживання.

Про це пише Financial Times, посилаючись на заяву, зроблену гендиректором сінгапурського сільськогосподарського торгового дому Olam Agri Сані Вергезе.

Очолюваний ним торговий дім є одним із найбільших у світі трейдерів агропродукції. Отже його фахівці бачать проблему, так би мовити, зсередини. Зокрема, вони вже кілька років спостерігають тенденцію до збільшення стратегічного запасу продовольства багатьма великими країнами.

Процес активно пішов із початком пандемії COVID-19. Ще більше підлила оливи у вогонь війна між РФ та Україною. Адже обидві країни є великими експортерами продовольства. У підсумку одна країна не змогла сповна реалізувати свій експортний потенціал через санкції, інша – через блокаду торгових шляхів.

Першими це відчули бідні країни, в яких величезні людські маси опинилися через нестачу продовольства на межі виживання. І звичайно ж, це не могло не призвести до зростання цін на їжу в усьому світі.

При цьому найбільші світові споживачі не стали чекати “другого дзвінка”, а почали скуповувати продовольство по всьому світу.

“Індія, Китай, усі мають буферні запаси. Це лише загострює глобальну проблему”, – зазначив гендиректор Olam Agri.

Разом з тим, багато світових виробників продуктів обмежили у себе експорт продовольства, намагаючись захистити національний ринок. Однак це не врятувало їх від внутрішнього зростання цін на їжу, яке, втім, дуже швидко стало глобальним.

“Це було абсолютно неправильним рішенням. Ви бачитимете це все більше і більше”, – прогнозує трейдер.

Детонатором глобальної війни за їжу можуть стати зміни клімату

Утім, усі ці глобальні потрясіння мають політичну та соціальну природу, і їм хоча б теоретично можна протистояти. Однак є ще одна загроза, яка є не менш, а можливо й більш значною – стрімкі зміни клімату, які призводять до скорочення ареалів вирощування сільгоспкультур і падіння врожайності.

Зупинити цей процес неможливо. Тому на тлі зростання населення планети і скорочення виробництва продовольства ціни на їжу неминуче зростатимуть. Поки людство зможе витримувати тиск цих цін, глобального конфлікту, ймовірно, не буде. Проте, варто лише спалахнути десь в одній точці земної кулі, як піде ланцюгова реакція “продовольчих війн”.

“Ми вели багато воєн за нафту. Ми будемо вести ще більші війни за їжу і воду”, – видав похмурий прогноз Вергезе.

Ольга Степанова

Recent Posts

Укрпошта отримала 70 тисяч повісток з QR-кодами та підписами ТЦК: кому розішлють

Міністерство оборони України за допомогою Реєстру військовозобов'язаних сформувало 70 тисяч повісток, переданих Укрпошті для оповіщення…

3 хв. ago

Начальник ТЦК назвав “бусифікацію” міфом: українці в коментарях шоковані

У соціальних мережах активно обговорюють відео де чоловіки примусово доставляються ТЦК. Ці ролики вже створили…

21 хв. ago

Усіх водіїв попередили: Рада готує новий “зимовий” штраф – за що хочуть карати

В Україні водіям готують новий сезонний штраф щодо обов'язкового використання зимових шин. Про це йдеться у законопроекті, пише портал…

32 хв. ago

Українцям розповіли, в якій валюті краще тримати гроші: чи варто вкладати кошти в долари

Вкладення коштів у різні активи може допомогти захистити заощадження і навіть заробити на них. Наприклад,…

41 хв. ago

Гонконгом шириться нова смертельна хвороба: померли вже четверо людей

У Гонконзі (адміністративний район КНР) поширюється смертоносна бактеріальна інфекція. Відомо вже про чотири летальні випадки. Як…

53 хв. ago

Затримання “Тринадцятого”: у телеграм-каналі воєнного злочинця справжня істерика

У телеграм-каналі Єгора Гузенка справжня істерика. Так, небайдужі закликають правоохоронців припинити знущання з затриманого. Про…

1 годину ago