Вбивство російського пілота в Іспанії: стали відомі нові деталі

Кілери отримали готівку за вбивство російського пілота Максима Кузьмінова, який раніше вкрав гелікоптер Мі-8 для України, від російських чиновників, що працюють у Відні. Про це повідомляє The Wall Street Journal з посиланням на джерела в західних спецслужбах.

За словами журналістів, столиця Австрії перетворилася на новий шпигунський центр РФ у Європі після того, як через російське вторгнення в Україну європейські столиці вислали 600 шпигунів, які видавали себе за дипломатів.

За останні два роки кількість російських державних службовців в Австрії зросла з 300-400 людей до понад 500. Більша частина з них – дипломати та адміністратори, серед яких майже половина, за даними австрійських спецслужб, працюють як шпигуни.

Одна з причин, чому Австрія перетворюється на хаб для спецслужб, криється в законодавстві країни. Шпигунська діяльність є законною в Австрії, якщо не спрямована проти самої країни.

Підозрюють, що російські шпигуни, які базуються у Відні, допомагають вербувати агентів і фінансувати російські операції – як-от відстеження в Польщі західних поставок зброї Києву та вбивство Кузьмінова.

«Зараз ми стаємо тягарем для наших сусідів, тому що Росія використовує нас як оперативну базу», – сказав високопоставлений представник австрійської розвідки.

Розвідник зазначив, що Росія надсилає великі обсяги готівки до сусідніх країн, таких як Литва, автомобільним транспортом. Звідти російські дипломати, що базуються в Австрії, переправляють готівку по всій Європі, часто в дипломатичній пошті, яку не може перевірити поліція. У звʼязку з цим інші країни ЄС зараз розглядають чеську пропозицію: заборонити російським дипломатам виїжджати за межі країни, де вони працюють.

Нагадаємо, російського пілота Максима Кузьмінова, який влітку 2023 року під час операції Головного управління розвідки Міноборони перегнав гелікоптер Мі-8 армії РФ на територію України, було знайдено мертвим в Іспанії.

Зазначимо, 23 серпня у Головному управлінні розвідки Міноборони підтвердили інформацію про те, що російський вертоліт Мі-8 разом з екіпажем приземлився в Україні та здався у полон.

Спецоперація ГУР, яка тривала понад шість місяців, отримала назву «Синиця». Українська розвідка виманила пілота Мі-8 в Україну. Борт здійснював рейс між двома авіабазами й перевозив деталі до винищувачів Су-27, Су-30СМ. Разом із пілотом на борту були двоє членів екіпажу, які не знали, куди насправді летить гелікоптер. У результаті спецоперації двоє членів екіпажу були ліквідовані. Пілот і його сімʼя перебували в Україні, родину завчасно вивезли з РФ.

Також російський пілот, капітан і командир гелікоптера Мі-8 Максим Кузьмінов доносив для Головного управління розвідки цінні дані про військові об’єкти. Дану інформацію він надавав Україні ще до проведення історичної спецоперації.

Ольга Степанова

Recent Posts

“Лікарня у розпачі”: в Україні нейрохірурга відправили на фронт стрільцем і він загинув

Питання бронювання та мобілізації лікарів наразі стоїть гостро, адже наразі бронювання можливе лише для 50%…

2 хв. ago

ЗС РФ безперервно окуповують нові території України вісім місяців поспіль, — аналітики

Росія протягом двох років та п'яти місяців повномасштабної війни окупувала 17,57% території України. Останні помітні…

7 хв. ago

Буде прийнято протягом 48 годин: яке важливе рішення має ухвалити Байден

Як повідомив американський телеканал CNN, протягом найближчих 48 годин президент Сполучених Штатів Джо Байден має…

20 хв. ago

Грошей поменшає: Кабмін хоче переглянути всі виплати

Через надмірну кількість зобов’язань, щодо соціальних виплат та неспроможності підтвердити їх фінансовим ресурсом, Мінсоцполітики перегляне…

22 хв. ago

Медведєв розповів, скільки осіб щодня поповнюють армію РФ

Понад тисячу осіб йдуть служити в російську армію за контрактом або як добровольці, стверджує заступник…

24 хв. ago

“Навряд чи хтось поспівчуває”. У ЗСУ прокоментували можливу відставку Сирського

Керівництво України хоче звільнити Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського. Серед солдатів навряд чи знайдуться ті, хто…

26 хв. ago