В Австрії для українських біженців спростили доступ до ринку праці: кого це стосується

Парламент Австрії ухвалив закон, який передбачає надання вимушеним переселенцям з України необмеженого доступу до ринку праці за умови виконання низки вимог. Метою документа є забезпечення доступу до австрійського ринку праці для українських переселенців, які вже добре інтегрувалися у трудовій сфері. Законопроєкт був напрацьований урядом і прийнятий Національною радою (нижня палата парламенту) 13 червня, а у четвер, 27 червня, він був схвалений Федеральною радою (верхньою палатою парламенту). 

Законопроєкт, за даними “Укрінформу”, передбачає поправки до закону про працевлаштування іноземців та ще трьох інших законодавчих актів. Згідно із законом, українці зможуть отримувати “червоно-біло-червону – картку плюс” – один з австрійських дозволів на проживання, який дозволяє жити і працювати в країні як самозайнятий чи найнятий працівник, не будучи обмеженим конкретною компанією чи місцеперебуванням і з можливістю зміни працедавця у будь-який час.

Для того, щоб отримати цей документ, українські переселенці, які зараз мають посвідчення особи для переміщених осіб (“блакитну картку”), мусять протягом останніх двох років пропрацювати принаймні 12 місяців. Також вони повинні мати повне страхування, повну зайнятість і змогу забезпечити себе самостійно.

Зазначається, що частина політичних сил Австрії не захотіла спрощувати українцям доступ до ринку праці. Зокрема, проросійська Австрійська партія свободи не голосувала за законопроєкт, заявляючи, що “хоче миру і повернення українців додому”.

Соціал-демократична партія Австрії також не підтримала урядовий законопроєкт, мотивувавши це тим, що вимоги для отримання “червоно-біло-червоної – картки плюс” українськими переселенцями є занадто високі та “не відповідають дійсності”. У партії вказали на те, що для її отримання, приміром, мати з двома дітьми повинна мати чистий дохід у розмірі 1800 євро.

Ольга Степанова

Recent Posts

Є ризик втрати Торецька і Нью-Йорка: DeepState повідомив про невтішне становище 206 ОБ ТрО

Моніторинговий проєкт DeepState повідомив про важке становище 206 батальйону ТрО. Наслідками ситуації, що склалася, може стати…

2 години ago

“Людина, яку запихнули в бусик, не буде воювати”: командир ЗСУ різко висловився про мобілізацію

Людина, яку запихнули, ногами забили в бусик — вона не буде воювати. Вона зробить все що завгодно,…

2 години ago

Військові змушені купувати за власні кошти те, що зараз без проблем отримує поліція

Військовий Ігор Луценко повідомив, що з весни цього року спостерігає у найбільших містах чудові новенькі…

2 години ago

Кожен третій росіянин схвалює ядерний удар по Україні — опитування

Понад третина російських громадян вважають “виправданим” у війні проти України застосування ядерної зброї. Про це свідчать результати…

2 години ago

Які документи мобілізованому мають видати в ТЦК

Мобілізаційний процес в Україні набрав нових обертів після ухвалення нового законопроєкту про мобілізацію. Це зумовлено необхідністю…

2 години ago

Як вибрати ідеальний головний убір на літо 2024

Літній сезон 2024 обіцяє бути особливо спекотним, і в таку погоду неможливо обійтися без головного…

2 години ago