Вперше у світі Данія оподатковуватиме фермерів за викиди парникових газів, які відригують їхні корови, свині та інша домашня худоба. Про це пише IFLScience. Данський уряд вже прийняв відповідне рішення.
“Сільське господарство є найбільшим джерелом викидів CO2 в Данії. Це не може продовжуватися. Саме тому ми є першою країною у світі, яка запровадила кліматичний податок і прискорила впровадження “зелених” заходів, щоб бути більш впевненими у досягненні мети 2030 року”, – заявив міністр клімату, енергетики та постачання Данії.
Данія, відома своїм копченим беконом, є одним з найбільших світових експортерів м’яса свиней, а також провідним виробником яловичини та молока. За словами уряду, нова угода дозволить країні зберегти місце світового лідера у сільському господарстві, не завдаючи при цьому шкоди планеті.
“Завдяки цій угоді ми забезпечуємо зростання та робочі місця, одночасно дбайливо ставлячись до нашого клімату, довкілля та природи”, – наголосили в міністерві.
Згідно з угодою, фермери будуть оподатковуватися у розмірі 120 данських крон – $17 – близько 700 гривень – за тонну вуглекислого газу, до 2030 року. В 2035 році ця сума зросте до $43 – 1700 гривень за тонну.
Отримані кошти направлять назад в аграрний сектор як пул підтримки перехідного періоду – для сприяння “зеленому” переходу галузі. А також понад 4,3 мільярда доларів виділять на перетворення ділянок низинних ґрунтів і висадку 250 тисяч гектарів лісу.
За даними американців, на тваринництво припадає 14,5% всіх глобальних викидів парникових газів. Значна частина з них утворюється через відрижку корів, а також інших жуйних тварин, таких як кози та вівці.
Коли ці тварини перетравлюють траву та інші рослини, відбувається процес під назвою “кишкова ферментація”, в результаті якого утворюється метан – потужний парниковий газ. Парниковий газ потім виділяється твариною й потрапляє в атмосферу Землі, затримуючи тепло й сприяючи зміні клімату.
Багато країн світу намагаються вирішити проблему викидів, пов’язаних з тваринництвом. Однією з найпоширеніших ідей є “податок на м’ясо”, який би обкладав зборами продукти з високим рівнем викидів, такі як яловичина й молочка.
Дехто вважає, що така політика майже неминуча в найближчі десятиліття, хоча вона, швидше за все, зустріне сильний опір. Раніше цього місяця Нова Зеландія відмовилася від свого плану оподатковувати відрижку худоби через побоювання, що це може зруйнувати їхню всесвітньо відому сільськогосподарську галузь.
У Донецькій області на Лиманському напрямку просування росіян в районі Іванівки може відкрити "скриньку Пандори", який…
Ціна Bitcoin злетіла до нового історичного максимуму в день інавгурації 47-го президента США Дональда Трампа.…
Нові правила проходження ВЛК загрожують багатьом українцям суворими санкціями. Нещодавно народний депутат Олександр Федієнко роз'яснив нюанси, які…
Експерти у галузі психіатрії та психології звернулися з відкритим листом до прем’єр-міністра Словаччини Роберта Фіцо, в…
Вчені з Китаю провели наукове дослідження та з'ясували, що надмірний перегляд коротких відео – таких, які публікують…
Кожен автолюбитель хоча б раз у житті замислюється, що його "залізному коню" пора б підшукати…