У доповіді про права людини в Північній Кореї за 2024 рік, опублікованій міністерством об’єднання Південної Кореї, докладно описується триваюче переслідування культурного імпорту. Було зібрано свідчення 649 втікачів із КНДР. І стало відомо про публічну страту 22-річного юнака за заборонену музику і серіали. Про це пише The Guardian.
За словами неназваного перебіжчика, молодого чоловіка з провінції Південний Хванхе було публічно страчено 2022 року за прослуховування 70 південнокорейських пісень, перегляд трьох фільмів та їхнє розповсюдження, що є порушенням північнокорейського закону, який було ухвалено 2020 року та який забороняє “реакційну ідеологію і культуру”.
У доповіді докладно описуються масштабні зусилля влади Північної Кореї з контролю за зовнішніми потоками інформації, особливо націленими на молодь.
Інші приклади репресій включають покарання за “реакційні” практики, як-от носіння нареченими білих суконь, наречені, що несуть наречену, носіння сонцезахисних окулярів або розпивання алкоголю з келихів для вина — все це розглядається як південнокорейські звичаї.
Мобільні телефони також часто перевіряються на предмет написання імені контакту, виразів і сленгових термінів, які, як вважається, мають південнокорейський вплив, стверджується у звіті. Хоча обидві Кореї говорять однією мовою, тонкі відмінності з’явилися після поділу після Корейської війни 1950-53 років.
Заборона на K-pop є частиною кампанії із захисту північнокорейців від “згубного” впливу західної культури, що розпочалася за часів колишнього лідера Кім Чен Ира і посилилася за часів його сина Кім Чен Ина.
У 2022 році фінансоване урядом США “Радіо Вільна Азія” заявило, що режим веде боротьбу з “капіталістичною” модою і зачісками, націлюючись на вузькі джинси і футболки з іноземними словами, а також на пофарбоване або довге волосся.
Експерти кажуть, що просочування південнокорейської популярної культури в північнокорейське суспільство може створити загрозу ідеології, яка вимагає абсолютної лояльності до “непогрішимої” династії Кімів, яка править країною з моменту її заснування 1948 року.
За словами недавнього перебіжчика з Північної Кореї, незважаючи на такі жорсткі заходи, вплив південнокорейської культури, включно з нещодавніми телевізійними шоу, мабуть, неспинний.
“Швидкість впливу південнокорейської культури на Північну Корею дійсно висока. Молоді люди слідують і копіюють південнокорейську культуру, і вони справді люблять все південнокорейське”, — сказала журналістам на брифінгу в Сеулі 20-річна дівчина, яка втекла з КНДР.
Навіть незважаючи на те, що кордон із Китаєм значною мірою закрито після спалаху Covid-19, інформація все ще просочується і поширюється через неформальні мережі.
Протягом останніх тижнів Північна Корея відправила через кордон тисячі повітряних куль з відходами у відповідь на запуск повітряних куль з Півдня, вантаж яких містив антипхеньянські листівки, доларові купюри і USB-накопичувачі із записами K-pop і корейських дорам.
“Після перегляду корейських дорам багато молодих людей ставлять запитання: “Чому ми повинні так жити?” Сам я думав, що краще помру, ніж продовжу жити в Північній Кореї”, — заявив журналістам перебіжчик.
Жінка, яка втекла з КНДР на дерев’яному човні в жовтні минулого року, зізналася, що Кім Чен Ина часто критикують, але тільки за зачиненими дверима.
“Звичайно, ми не можемо публічно говорити щось погане про Кім Чен Ина, але в колі близьких друзів, коханих або членів сім’ї ми засуджуємо його”, — заявила вона.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…