Росія може найближчим часом підписати угоду зі збройними силами Судану про обмін зброєю для свого логістичного хабу в Порт-Судані на Червоному морі.
Як йдеться у звіті Інституту вивчення війни, помічник головнокомандувача ЗСС Ясір Аль-Атта 25 травня анонсував, що делегація військових скоро вирушить до Росії, щоб укласти угоду про обмін “життєво важливого озброєння і боєприпасів”. При цьому Аль-Атта описав запланований російський центр як “не зовсім військову базу”.
Водночас російська сторона стверджує, що військові Судану змогли повернути собі кілька районів Хартума завдяки поставкам іранських безпілотників.
Заступник міністра закордонних справ Росії і спеціальний представник президента РФ в Африці й на Близькому Сході Михайло Богданов зустрівся з главою СВС Абдель Фаттахом аль-Бурханом і кількома іншими суданськими офіційними особами під час дводенного візиту до Судану 28 і 29 квітня.
ISW вважає, що Росія, можливо, змінить сторону підтримки у громадянській війні в Судані, щоб підтримати збройні сили країни і створити свою військово-морську базу в Червоному морі.
На думку аналітиків, російська підтримка суданських збройних сил принесла б велику користь Ірану, оскільки це б зблизило російську й іранську політику, а також стратегію в регіоні.
The Hill писав, що зв’язки Америки та Заходу з африканськими країнами руйнуються, і в перспективі це може надати Росії більше впливу на цьому континенті. Іран також є ще одним гравцем у регіоні, підтримуючи “Ісламський рух Нігерії” та уряд Судану, який веде громадянську війну проти повстанського угруповання.
Деякі експерти зазначають, що популістський, антизахідний рух в африканських країнах має органічний характер (навіть якщо він частково підживлюється Китаєм і Росією та експлуатується військовими хунтами) і зосереджений на давніх образах на колишні західні колоніальні держави.
Як пише WSJ, лінія фронту у війні між Україною та Росією тепер простягається в Африку. Сьогодні Україна воює з РФ у Судані. Глобальна битва за зброю та економічні ресурси набуває особливої форми, оскільки “обидві сторони готуються до війни, що може тривати ще багато років”
Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…
Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…
Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…
Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…