Податкова реформа, яку готує російська влада, щоб наповнити бюджет, що витрачає кожен третій карбованець на війну, торкнеться до 5 мільйонів російських громадян.
Таку оцінку у понеділок дають аналітики Альфа-банку, посилаючись на попередні параметри підвищення податків, які наприкінці минулого тижня затвердив податковий комітет Держдуми РФ.
Згідно з рекомендаціями Комітету, з 2025 року підвищений податок на доходи фізосіб сплачуватимуть росіяни, які заробляють більше 150 тисяч рублів на місяць. Це, на думку депутатів, збереже «конкурентоспроможність» російської економіки та «привабливість» її податкової системи порівняно з «дружніми» країнами, зокрема державами ЄАЕС.
“У разі затвердження цей захід торкнеться 3-5 млн громадян”, – пишуть аналітики Альфа-банку. Вони нагадують, що спочатку поріг для підвищеного ПДФО пропонувалося встановити на рівні 1 млн. рублів на рік, тобто близько 83 тисячі рублів на місяць, а в цьому випадку під збільшення податку на доходи потрапили б удвічі більше людей — до 10 млн. чоловік,
За даними Росстату, у лютому 2024 року середня зарплата по Росії становила 78 432 рублі на місяць і за рік збільшилася більш ніж на 13 тисяч рублів. Її номінальне зростання склало 19,3%, а реальне — з урахуванням інфляції — досягло 10,8%.
За даними Bloomberg, для тих, хто потрапить під нові податкові параметри, ПДФО буде збільшено з 13 до 15%. Додатково влада розглядає 20-відсоткову ставку для громадян, які заробляють більше 5 млн рублів на рік (від 416 тисяч рублів на місяць).
Розподіл податкового тягаря у бік тих, хто має вищі особисті та корпоративні доходи, «справедливо», говорив президент РФ Володимир Путін , анонсуючи податкову реформу в посланні Федеральним зборам 29 лютого. Нові податкові ставки потрібно «зафіксувати до 2030 року», щоб «забезпечити тим самим стабільні та передбачувані умови для реалізації будь-яких, зокрема довгострокових, інвестиційних проектів», говорив президент.
«Найвищі податки на домогосподарства з високими доходами» дозволять Путіну отримати від 0,5% до 1% ВВП додаткових зборів до бюджету, які «допоможуть фінансувати його війну в Україні», зазначає Олександр Ісаков , головний економіст у Росії Bloomberg Economics.
По-друге, додатковий податковий тягар «зменшить відтік капіталу» і тиск на рубль, зазначає він: люди, які мають гроші, будуть змушені віддати їх державі замість того, щоб купувати валюту або намагатися евакуювати заощадження з країни.
Зрештою, додає Ісаков, Путіну потрібні гроші на фінансування його заходів підтримки народжуваності, рівень якої, згідно з Росстатом, минулого року став мінімальним з 1999 року.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…