Українські чоловіки за кордоном після відмови у консульських послугах почали шукати альтернативу документам своєї країни. Судячи з запитів, що почастішали в пошукових системах, вони розглядають перспективу оформлення паспорта громадянина світу.
Новий закон про мобілізацію ще не набрав чинності, але МЗС України вже заборонило консульствам видавати громадянам за кордоном паспорти. Очевидно, це поставило їх у складне становище. Повертатися на Батьківщину вони здебільшого не планують. Ті, хто хотів вступити до Сили оборони, або зробили це одразу, або після того, як влаштували свої сім’ї в країні, де немає війни, й повернулися до України.
Скандали в консульствах виявилися безперспективним заняттям і тепер українці за кордоном шукають нові варіанти легалізуватися в чужій країні.
Ексгромадянин США Гаррі Девіс, який з ідеологічних мотивів відмовився від громадянства рідної країни, заснував у 1953 році некомерційну організацію World Service Authority зі штаб-квартирою у Вашингтоні. Її діяльність заснована на 6-й та 13-й статтях Загальної декларації прав людини, які гарантують свободу пересування як базову цінність.
Ця організація почала видавати людям Всесвітній паспорт, який ширше відомий як паспорт громадянина світу. Він випускається сьома мовами, включаючи англійську та російську.
Оформити документ можна на вебсайті організації World Service Authority. Насамперед необхідно заповнити анкету, її також можуть надіслати вам поштою. Після цього від людини попросять повний перелік особистих даних, включаючи домашню адресу та телефон. Зазначимо, що текст неодмінно має бути англійською мовою та друкованими літерами, навіть якщо ви пишете вручну. Скріпити дані слід відбитком великого пальця та особистим підписом.
За Світовий паспорт на мінімальний термін три роки доведеться заплатити 75 доларів. Якщо ви хочете отримати цей документ на 15 років, то доведеться викласти $500. Також можна оформити інші документи, наприклад, свідоцтво про народження громадянина світу.
Переважна більшість держав не вважає цей документ повноцінною альтернативою справжньому паспорту. Втім, Великобританія та США рекомендували органам влади сприймати такий документ як доказ особистості для підтвердження даних, але тільки в тому випадку, якщо його завірили нотаріально.
Однак доля самого засновника World Service Authority Гаррі Девіса – найкраща антиреклама цього документа. У період з 1953 по 1975 рік його 20 разів затримували за спроби перетнути міжнародні кордони за допомогою паспорта громадянина світу.
Зазначимо також, що попри всі зусилля WSA, так і не домоглася від Міжнародної організації цивільної авіації визнання Всесвітнього паспорта прийнятним документом для міжнародних перельотів.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…