Атака дронів на «Енгельс» завдала Росії збитків на $960 млн – Forbes

Масовані атаки на авіабазу “Енгельс” Саратовської області коштували Росії 960 мільйонів доларів, пише  Forbes .

Вранці 20 березня українські безпілотники втретє за останні 10 тижнів завдали удару по авіабазі “Енгельс”, де розташовані стратегічні бомбардувальники. За інформацією Генерального штабу України, внаслідок вибухів було знищено 96 крилатих ракет Х-101, які є одними із ключових озброєнь Росії для ударів по Україні.

Ці ракети, що запускаються бомбардувальниками Ту-95 та Ту-160, мають дальність польоту 900 км та оснащені боєголовками вагою 450 кг. Генштаб у Києві повідомив, що ці боєприпаси було підготовлено Москвою для атак на українські міста найближчим часом.

Знищені 96 ракет – це еквівалент двомісячного виробництва заводу КБ “Райдуга” під Москвою. Вартість кожної Х-101 становить не менше 10 мільйонів доларів, що означає, що загальні втрати Росії від удару по “Енгельсу” можуть досягати 960 мільйонів доларів, не враховуючи пошкодження складів палива та інших об’єктів на базі.

Коли 20 березня на авіабазі пролунали вибухи та піднялися клуби диму, Український центр стратегічних комунікацій іронічно зазначив, що Енгельс “зіштовхнувся із серйозними труднощами”. Але ці проблеми розпочалися ще раніше.

8 січня українські безпілотники подолали понад 650 км, щоб завдати удару по району Саратовської області, де розташована база. Тоді вибухи спричинили пожежу на складі, де зберігалося 800 000 тонн пального. Вогонь вирував майже тиждень і був повністю ліквідований лише 14 січня, коли українські дрони здійснили ще одну атаку. Того дня СтратКом попередив: “Злочестивим не буде відпочинку”.

Україна створила широкий арсенал далекобійних безпілотників, зокрема модифіковані спортивні літаки, здатні нести сотні кг вибухівки на відстань до 1300 км. Також було розроблено далекобійну версію крилатої ракети “Нептун”, яка вже застосовувалася в бою.

Більшість цих ударів спрямовано російські склади боєприпасів, такі як база в Енгельсі. Проте аналітична група Frontelligence Insight повідомляє, що більше половини зафіксованих атак з вересня по лютий “мав обмежений вплив”. Російські ремонтні бригади оперативно відновлювали пошкоджені об’єкти, а військова промисловість знаходила засоби компенсувати втрати.

За словами експертів, більш ефективними могли б бути більш часті атаки із застосуванням потужніших боєприпасів, ніж легкі ударні дрони. Однак Україна має обмежений доступ до високоточних західних ракет великої дальності, таких як британські Storm Shadow, французькі SCALP та американські ATACMS. Власне виробництво таких систем, включаючи “Нептуни”, ще не досягло необхідного масштабу.

Саме тому українська стратегія останнім часом змінилася: тепер безпілотники найчастіше атакують критично важливу нафтову інфраструктуру Росії, яка має значний економічний вплив. Українські військові розраховують, що удари по енергетичному сектору матимуть довгострокові наслідки на відміну від атак на склади боєприпасів. Навіть якщо вибухи складів виглядають ефектніше на камеру.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Мільйон доходу, а в дружини — нова компанія: Шмигаль подав свою декларацію

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль у понеділок, 31 березня, подав декларацію про доходи за 2024 рік. У…

11 хв. ago

Гучний скандал назріває у Харкові: що відбувається у місті

Харків на порозі гучного скандалу — проблеми можуть виникнути через ймовірний видобуток газу поблизу міста. …

20 хв. ago

Поліція вже відстежує листування українців: двічі подумайте перед тим, як щось написати

З метою підвищення безпеки суспільства та реагування на проблеми мешканців поліція Київської області оголосила про…

28 хв. ago

Вже по 220 гривень: в Україні продовжують зростати ціни на соняшникову олію та яйця

Українці продовжують стикатися з постійним зростанням цін на основні продукти харчування, без яких складно уявити щоденний…

35 хв. ago

В Україні з’явилися автомобільні номери нового формату: кому їх видають і скільки це коштує

Автомобілі з реєстраційними номерами серії «DI» з’явилися в Україні. Про це йдеться у повідомленні uamotors. Нові знаки видають власникам авто,…

44 хв. ago

“Називала повним ідіотом”: Фіцо поскаржився, що фон дер Ляєн пів години лаяла його по телефону

У понеділок, 31 березня, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо розповів про останню телефонну розмову з главою Єврокомісії Урсулою фон…

53 хв. ago