Китай та Саудівська Аравія кинули виклик домінуванню долара

Поглиблення зв’язків між Китаєм та Саудівською Аравією стало помітним після теплого прийому китайського лідера в Ер-Ріяді, де для нього розстелили не червону, а фіолетову килимову доріжку, пише Yahoo.

Цей прихильний прийом став символом поглиблення зв’язків між Китаєм та Саудівською Аравією, яка тривалий час вважалася найближчим союзником США на Близькому Сході. Але з певних часів Пекін почав активно схиляти королівство на Схід, до чого і лідер Саудівської Аравії Мухаммад бен Салман, схоже, відкрито.

Однією з цілей зближення двох країн стали спроби кинути виклик глобальному домінуванню долара, зокрема шляхом торгівлі нафтою та газом у юанях. Справа в тому, що з 1974 року Саудівська Аравія повністю торгувала нафтою в доларах. Але вже в листопаді минулого року Китай здійснив прорив, і обидві країни підписали угоду про створення лінії валютного свопу на 50 млрд юанів, згідно з якою Саудівська Аравія отримала вільний доступ до постачання юанів за встановленим обмінним курсом, і таку саму можливість отримав Пекін щодо саудівських ріалів. .

Ця угода стала важливим поворотним моментом: якщо торгівля нафтою та газом КСА з Китаєм здійснюватиметься в юанях, така торгівля вийде за межі західної фінансової системи і не підлягатиме санкціям, незважаючи на те, що сума 50 млрд. юанів у принципі невелика. Символ такої угоди полягає в тому, що вона дає сигнал світовій спільноті, що Саудівська Аравія готова використати юані. Так вже зробила інша країна та найбільший партнер Китаю з торгівлі нафтою — Росія.

Однак заради справедливості зазначимо, що поки що більшість державного і приватного боргу в усьому світі зберігається в доларах. На долар припадає майже половина всіх платежів по всьому світу, тоді як на юань менш ніж 4%. Долар вільно конвертується, юань — ні, й у Китаї діють обмеження потоків капіталу.

Плюсом для Китаю є те, що кількість транзакцій за участю юаня зростає з геометричною прогресією. У вересні цього року він обігнав євро як другу валюту, що найбільш використовується, у світовій торгівлі.

Ольга Степанова

Recent Posts

Вагнерівців знову розгромили в Малі: бойовики “Аль-Каїди” ліквідували декілька найманців

У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…

6 хв. ago

Будуть великі штрафи: з якого віку юнаків чекають у ТЦК

Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…

14 хв. ago

Нью-Йорк запроваджує плату за в’їзд на Мангеттен, щоб зменшити затори

У Нью-Йорку з початку наступного року запровадять плату за в’їзд на авто в центральну частину…

15 хв. ago

Продукти-кілери: що насправді “вбиває” вашу печінку

Печінка — наш вбудований "очищувач", який тихо виконує колосальний обсяг роботи: детоксикує організм, синтезує білки,…

17 хв. ago

Рада готує водіям “сюрприз”: права вилучатимуть за все, крім поганого настрою

Замість звичних штрафів за порушення правил дорожнього руху Верховна Рада вирішила підняти ставки. Новий законопроєкт…

26 хв. ago

“А царь то не настоящий!”: Соцмережі кепкують із “заморожених” рук Путіна у відео з бункера

Чергова поява Володимира Путіна на публіці, яка мала б підкреслити його тверду позицію, натомість породила…

34 хв. ago