Нове дослідження показало, скільки українців не планують повертатись додому із Польщі

Нове дослідження у Польщі показало, що 50% українських довоєнних мігрантів і 20% біженців хочуть залишитись там проживати. При цьому цей показник у порівнянні із минулим опитуванням не зріс.

Про це повідомляє Національний банк Польщі.

Що показало дослідження

У порівнянні із торішнім аналогічним опитуванням Нацбанку Польщі зросла кількість українців, яким “важко визначитись” щодо планів на майбутнє. Серед довоєнних мігрантів таку відповідь дали 39% (у 2023 році було 36%), а серед біженців 56% (торік було 48%).

Житлова ситуація довоєнних мігрантів і біженців поступово вирівнюється, що свідчить про інтеграцію біженців. Понад 70% відсотків мігрантів з обох груп орендують житло, але серед довоєнних мігрантів значно вищий відсоток українців, які мають власну квартиру.

40% опитаних відповіли, що фінансово допомагають родичам в Україні, а 49% надають матеріальну допомогу, насамперед членам родини.

Також зазначається, що понад 90% українських дітей вчаться у польській системі освіти. За словами їхніх батьків, найбільше труднощів виникає через незнання польської мови – так відповіли 36% опитаних, ще 33% вказали на відсутність друзів та 29% – на погіршення рівня життя в порівнянні з ситуацією перед початком війни.

Скільки громадян працевлаштовані у Польщі

Частка українців, які працюють або шукають роботу в Польщі у 2024 році, становить 78%. Цей показник навіть вищий, ніж серед громадян Польщі.

Зазначається, що 19% біженців – безробітні, бо значна частина жінок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці.

“Польща є країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими європейськими державами. І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки торік склав приблизно 1% ВВП”, – розповіла Мар’яна Семенюк, директорка рекрутації Міграційної платформи EWL.

Додамо, що дослідження проводили серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року. В опитуванні взяли участь 3 760 українців, 67% із них жінки, половина опитаних – віком 27-44 років, 47% мають вищу освіту.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Це останній шанс: чоловікам дали термін до 1 січня – що почнеться потім

Військовослужбовці, які вчинили СЗЧ, можуть повернутися на службу до 1 січня 2025 року. Верховна Рада 21…

3 хв. ago

З початку вторгнення ВЛК списали в запас десятки офіцерів вищого командування ЗСУ

За час повномасштабної війни з РФ щодо укладання військово-лікарських комісій Збройні сили України списали в…

12 хв. ago

Мобілізація в Україні: чи планують запровадити трекінг повісток

У "Резерв+" можуть запровадити систему інформування людини про зміни в її особовій справі, проте про…

24 хв. ago

Україна пішла на поступки і не заважатиме Польщі у пошуках та ексгумації жертв Волинської різанини

Україна погодилася не перешкоджати Польщі вести пошуки та ексгумації жертв Волинської різанини. Про це заявив…

33 хв. ago

Вчені NASA знайшли тунелі для ядерних ракет, заховані під льодовим щитом Гренландії

Вчені NASA, які досліджували льодові покриви Гренландії, відкрили унікальне занедбане "місто під льодом", яке було збудоване…

2 години ago

Темрява по 8 годин на добу: енергетики відповіли, якими будуть блекаути в Україні у грудні

За інформацією від енергетиків, в енергосистемі України зберігається дефіцит. А це означає, що навантаження занадто…

2 години ago