Нове дослідження показало, скільки українців не планують повертатись додому із Польщі

Нове дослідження у Польщі показало, що 50% українських довоєнних мігрантів і 20% біженців хочуть залишитись там проживати. При цьому цей показник у порівнянні із минулим опитуванням не зріс.

Про це повідомляє Національний банк Польщі.

Що показало дослідження

У порівнянні із торішнім аналогічним опитуванням Нацбанку Польщі зросла кількість українців, яким “важко визначитись” щодо планів на майбутнє. Серед довоєнних мігрантів таку відповідь дали 39% (у 2023 році було 36%), а серед біженців 56% (торік було 48%).

Житлова ситуація довоєнних мігрантів і біженців поступово вирівнюється, що свідчить про інтеграцію біженців. Понад 70% відсотків мігрантів з обох груп орендують житло, але серед довоєнних мігрантів значно вищий відсоток українців, які мають власну квартиру.

40% опитаних відповіли, що фінансово допомагають родичам в Україні, а 49% надають матеріальну допомогу, насамперед членам родини.

Також зазначається, що понад 90% українських дітей вчаться у польській системі освіти. За словами їхніх батьків, найбільше труднощів виникає через незнання польської мови – так відповіли 36% опитаних, ще 33% вказали на відсутність друзів та 29% – на погіршення рівня життя в порівнянні з ситуацією перед початком війни.

Скільки громадян працевлаштовані у Польщі

Частка українців, які працюють або шукають роботу в Польщі у 2024 році, становить 78%. Цей показник навіть вищий, ніж серед громадян Польщі.

Зазначається, що 19% біженців – безробітні, бо значна частина жінок, які доглядають за дітьми, шукають роботу на неповний робочий день, що є проблемою, враховуючи низький рівень використання контрактів на неповний робочий день в польській економіці.

“Польща є країною, де відсоток працевлаштування українських біженців вищий порівняно з іншими європейськими державами. І попри те, що польські роботодавці досі відчувають дефіцит кадрів на вакансіях, які раніше заповнювали українські чоловіки, внесок біженців у розвиток польської економіки торік склав приблизно 1% ВВП”, – розповіла Мар’яна Семенюк, директорка рекрутації Міграційної платформи EWL.

Додамо, що дослідження проводили серед мігрантів з України в період з травня по липень 2024 року. В опитуванні взяли участь 3 760 українців, 67% із них жінки, половина опитаних – віком 27-44 років, 47% мають вищу освіту.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

В Україні продовжують мобілізувати пенсіонерів, хто відмовляється – в’язниця

На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…

8 хв. ago

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

16 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

26 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

35 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

43 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

50 хв. ago