Група міжнародних вчених, включно з Австралійським національним університетом (ANU), готується до доволі сміливої місії в районі Японської западини (геологічно гарячої точки, що спричинила руйнівні землетруси та цунамі), щоб з’ясувати подробиці того, як відбуваються ці катаклізми.
“Я дуже радий стати частиною дивовижної команди міжнародних експертів із понад десятка країн, які зберуться разом, щоб ми могли краще підготуватися до них [землетрусів] і зменшити їхні наслідки”, – заявив геофізик ANU і директор Австралійського і Новозеландського міжнародного консорціуму наукового буріння (ANZIC) Рон Хакні, пише Interesting Engineering.
Японська западина – це глибокий океанічний жолоб, розташований на схід від Японії в західній частині північної частини Тихого океану з глибиною близько 8 046 метрів. Науковці, як повідомляється, будуть під час 7-тижневої місії працювати на судні “Чікю” – найкращому провідному науковому кораблі в усьому світі. “Чікю” володіє найсучаснішими можливостями для буріння, що необхідно для роботи в сейсмогенній зоні землетрусу Тохоку 2011 року з магнітудою 9 балів.
“На цій ділянці вже проводилося буріння – через рік після землетрусу. Буде цікаво подивитися, як змінилися породи відтоді”, – додав Хакні.
Під час буріння вчені намагатимуться витягти зразки керна (циліндричних стовпчиків гірської породи) з обох боків лінії розлому. Вони пробурять приблизно кілометр осадових порід у воді на глибині близько семи кілометрів. Ці зразки дадуть цінні відомості про геологічні процеси, які призводять до землетрусів і цунамі, після того, як проаналізують їх, вимірявши їхню міцність, щільність та інші властивості, ідеться в матеріалі.
Землетрус тоді стався через раптове вивільнення накопиченої за століття напруги вздовж лінії розлому. Унаслідок чого тектонічна плита під Японією різко зсунулася, змістивши значну частину океанського дна і породивши руйнівне цунамі.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…