В Австралії набув чинності закон, який підтверджує право працівників ігнорувати дзвінки та текстові повідомлення з роботи у неробочий час. Про це пише BBC.
Закон про “право на відключення” пропонує полегшення людям, які відчувають себе змушеними відповідати на дзвінки або повідомлення від роботодавців після закінчення робочого дня. Тепер вони можуть бути впевненими, що керівник не зможе їх покарати за пропущений дзвінок чи повідомлення в месенджері.
Як зазначає BBC, австралійці насправді не винайшли велосипед, бо подібні правила є у двох десятках інших країн світу, переважно в Європі та Латинській Америці.
Формально закон не забороняє роботодавцям спілкуватися з працівниками в неробочий час. Однак тепер працівник може впевнено ігнорувати це, якщо ситуація не екстрена. Якщо ж працівник і роботодавець таки розійдуться в поглядах на те, наскільки обгрунтованим було звернення у неробочий час, свою оцінку даватиме Австралійська комісія чесної праці.
Компанія, яка буде порушувати новий закон, ризикує отримати штраф у 94 000 австралійських доларів (орієнтовно 64 тисячі доларыв США).
Експерт з ринку праці Джон Хопкінс сказав BBC News, що нові правила насправді підуть на користь і самим роботодавцям.
“Будь-яка організація, в якій є співробітники, які краще відпочивають і мають кращий баланс між роботою та особистим життям, матиме персонал, який з меншою ймовірністю матиме лікарняні та з меншою ймовірністю залишить організацію”, — сказав він.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…