Німеччина платитиме пенсії українцям: кого забезпечать грошима в старості

Українці, які через війну змушені були покинути рідні домівки та шукати притулку в Німеччині, часто задаються питанням: чи можна отримувати пенсію в цій країні, і що для цього потрібно?

Перш за все, слід зазначити, що в Німеччині немає спеціальних умов для призначення пенсії біженцям. Усі правила однакові для всіх, незалежно від того, чи ви народилися в цій країні, чи приїхали сюди, рятуючись від війни.

Пенсіонери, отримують пільги. Фото: iStock

Щоб отримати пенсію за віком, потрібно досягти 63 років та мати принаймні 35 років трудового стажу, протягом якого ви регулярно сплачували пенсійні внески (Rentenversicherung). Цей стаж може включати не тільки роботу в Німеччині, але й в інших країнах, з якими Німеччина має угоди про соціальне забезпечення. На жаль, Україна не входить до цього списку, тож нашим співвітчизникам доведеться зосередитися на сплаті внесків саме в німецьку пенсійну систему.

Якщо ви вирішите вийти на пенсію у 63 роки, слід врахувати, що за кожен місяць дострокового виходу вам знизять пенсію на 0,3%. Але якщо ви працювали 45 років, можна піти на заслужений відпочинок без жодних відрахувань.

Для того щоб мати право на пенсію, потрібно працювати та сплачувати пенсійні внески щонайменше п’ять років. Це загальне правило для всіх, хто працює в Німеччині, включаючи українців, які тут оселилися через війну.

Також важливо знати, що навіть якщо ви працювали в інших країнах Європи, ці роки можуть зарахуватися до вашого пенсійного стажу, якщо між країнами є відповідні угоди. Однак для українців це правило не діє.

Якщо ви плануєте залишитися в Німеччині на тривалий час і хочете забезпечити собі пенсійні виплати, важливо дотримуватися встановлених правил. Це означає, що потрібно знайти роботу, яка передбачає сплату пенсійних внесків, і працювати принаймні п’ять років.

Зрозуміло, що п’ять років — це мінімальний термін, але чим довше ви працюєте і сплачуєте внески, тим вищою буде ваша пенсія.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

4 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago