Німеччина платитиме пенсії українцям: кого забезпечать грошима в старості

Українці, які через війну змушені були покинути рідні домівки та шукати притулку в Німеччині, часто задаються питанням: чи можна отримувати пенсію в цій країні, і що для цього потрібно?

Перш за все, слід зазначити, що в Німеччині немає спеціальних умов для призначення пенсії біженцям. Усі правила однакові для всіх, незалежно від того, чи ви народилися в цій країні, чи приїхали сюди, рятуючись від війни.

Пенсіонери, отримують пільги. Фото: iStock

Щоб отримати пенсію за віком, потрібно досягти 63 років та мати принаймні 35 років трудового стажу, протягом якого ви регулярно сплачували пенсійні внески (Rentenversicherung). Цей стаж може включати не тільки роботу в Німеччині, але й в інших країнах, з якими Німеччина має угоди про соціальне забезпечення. На жаль, Україна не входить до цього списку, тож нашим співвітчизникам доведеться зосередитися на сплаті внесків саме в німецьку пенсійну систему.

Якщо ви вирішите вийти на пенсію у 63 роки, слід врахувати, що за кожен місяць дострокового виходу вам знизять пенсію на 0,3%. Але якщо ви працювали 45 років, можна піти на заслужений відпочинок без жодних відрахувань.

Для того щоб мати право на пенсію, потрібно працювати та сплачувати пенсійні внески щонайменше п’ять років. Це загальне правило для всіх, хто працює в Німеччині, включаючи українців, які тут оселилися через війну.

Також важливо знати, що навіть якщо ви працювали в інших країнах Європи, ці роки можуть зарахуватися до вашого пенсійного стажу, якщо між країнами є відповідні угоди. Однак для українців це правило не діє.

Якщо ви плануєте залишитися в Німеччині на тривалий час і хочете забезпечити собі пенсійні виплати, важливо дотримуватися встановлених правил. Це означає, що потрібно знайти роботу, яка передбачає сплату пенсійних внесків, і працювати принаймні п’ять років.

Зрозуміло, що п’ять років — це мінімальний термін, але чим довше ви працюєте і сплачуєте внески, тим вищою буде ваша пенсія.

Ольга Степанова

Recent Posts

WSJ: Путін перебуває під тиском

За кілька місяців до «інавгурації» президента Володимира Путіна у травні 2024 року представники Міноборони РФ…

30 хв. ago

Експертка спрогнозувала, яким буде курс долара до кінця року

Фінансова експертка Олена Сосєдка розповіла, що фінансова підтримка Міжнародного валютного фонду допоможе стабілізувати ситуацію на…

45 хв. ago

В Ірпені з п’ятого поверху гуртожитку вистрибнув голий чоловік. ВІДЕО

Про це повідомляють місцеві Telegram-канали. За даними очевидців, після падіння «трюкач» вижив, але зламав кінцівки.…

1 годину ago

Стало відомо, яким буде щомісячний платіж за економічне бронювання від мобілізації

Щомісячний платіж за економічне бронювання від служби в українській армії складатиме для чоловіків 20-30 тисяч гривень. Про…

1 годину ago

Повістки в Україні вручатимуть по-новому: що хочуть змінити

В Україні продовжується процес вручення повісток військовозобов'язаним чоловікам через повномасштабну війну. Наразі цей документ можуть виписати у…

1 годину ago

Хризантеми восени: як правильно висаджувати квіти

Хризантеми вважаються окрасою будь-якої ділянки. Коли вже все відцвіло, вони можуть бути яскравим промінцем на…

2 години ago