Німеччина платитиме пенсії українцям: кого забезпечать грошима в старості

Українці, які через війну змушені були покинути рідні домівки та шукати притулку в Німеччині, часто задаються питанням: чи можна отримувати пенсію в цій країні, і що для цього потрібно?

Перш за все, слід зазначити, що в Німеччині немає спеціальних умов для призначення пенсії біженцям. Усі правила однакові для всіх, незалежно від того, чи ви народилися в цій країні, чи приїхали сюди, рятуючись від війни.

Пенсіонери, отримують пільги. Фото: iStock

Щоб отримати пенсію за віком, потрібно досягти 63 років та мати принаймні 35 років трудового стажу, протягом якого ви регулярно сплачували пенсійні внески (Rentenversicherung). Цей стаж може включати не тільки роботу в Німеччині, але й в інших країнах, з якими Німеччина має угоди про соціальне забезпечення. На жаль, Україна не входить до цього списку, тож нашим співвітчизникам доведеться зосередитися на сплаті внесків саме в німецьку пенсійну систему.

Якщо ви вирішите вийти на пенсію у 63 роки, слід врахувати, що за кожен місяць дострокового виходу вам знизять пенсію на 0,3%. Але якщо ви працювали 45 років, можна піти на заслужений відпочинок без жодних відрахувань.

Для того щоб мати право на пенсію, потрібно працювати та сплачувати пенсійні внески щонайменше п’ять років. Це загальне правило для всіх, хто працює в Німеччині, включаючи українців, які тут оселилися через війну.

Також важливо знати, що навіть якщо ви працювали в інших країнах Європи, ці роки можуть зарахуватися до вашого пенсійного стажу, якщо між країнами є відповідні угоди. Однак для українців це правило не діє.

Якщо ви плануєте залишитися в Німеччині на тривалий час і хочете забезпечити собі пенсійні виплати, важливо дотримуватися встановлених правил. Це означає, що потрібно знайти роботу, яка передбачає сплату пенсійних внесків, і працювати принаймні п’ять років.

Зрозуміло, що п’ять років — це мінімальний термін, але чим довше ви працюєте і сплачуєте внески, тим вищою буде ваша пенсія.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як з 1 грудня зміняться тарифи на газ і скільки доведеться платити українцям

Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…

7 хв. ago

Який мобілізаційний резерв України: The Financial Times назвало цифру

Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…

16 хв. ago

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

24 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

32 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

41 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

49 хв. ago