Німеччина платитиме пенсії українцям: кого забезпечать грошима в старості

Українці, які через війну змушені були покинути рідні домівки та шукати притулку в Німеччині, часто задаються питанням: чи можна отримувати пенсію в цій країні, і що для цього потрібно?

Перш за все, слід зазначити, що в Німеччині немає спеціальних умов для призначення пенсії біженцям. Усі правила однакові для всіх, незалежно від того, чи ви народилися в цій країні, чи приїхали сюди, рятуючись від війни.

Пенсіонери, отримують пільги. Фото: iStock

Щоб отримати пенсію за віком, потрібно досягти 63 років та мати принаймні 35 років трудового стажу, протягом якого ви регулярно сплачували пенсійні внески (Rentenversicherung). Цей стаж може включати не тільки роботу в Німеччині, але й в інших країнах, з якими Німеччина має угоди про соціальне забезпечення. На жаль, Україна не входить до цього списку, тож нашим співвітчизникам доведеться зосередитися на сплаті внесків саме в німецьку пенсійну систему.

Якщо ви вирішите вийти на пенсію у 63 роки, слід врахувати, що за кожен місяць дострокового виходу вам знизять пенсію на 0,3%. Але якщо ви працювали 45 років, можна піти на заслужений відпочинок без жодних відрахувань.

Для того щоб мати право на пенсію, потрібно працювати та сплачувати пенсійні внески щонайменше п’ять років. Це загальне правило для всіх, хто працює в Німеччині, включаючи українців, які тут оселилися через війну.

Також важливо знати, що навіть якщо ви працювали в інших країнах Європи, ці роки можуть зарахуватися до вашого пенсійного стажу, якщо між країнами є відповідні угоди. Однак для українців це правило не діє.

Якщо ви плануєте залишитися в Німеччині на тривалий час і хочете забезпечити собі пенсійні виплати, важливо дотримуватися встановлених правил. Це означає, що потрібно знайти роботу, яка передбачає сплату пенсійних внесків, і працювати принаймні п’ять років.

Зрозуміло, що п’ять років — це мінімальний термін, але чим довше ви працюєте і сплачуєте внески, тим вищою буде ваша пенсія.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

2 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

12 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

21 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

29 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

36 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

45 хв. ago