Данія запроваджує перший у світі податок на викиди вуглецю в сільському господарстві, намагаючись скоротити викиди парникових газів, які, як вона сподівається, будуть скопійовані в усьому світі. Про це пише британська газета Daily Star.
Як зазначається, на частку домашньої худоби припадає 11% світових викидів, причому майже дві третини припадає на велику рогату худобу.
Корови, коли пукають і ригають, через травну систему виділяють метан, який є одним із найпотужніших чинників глобального потепління.
Податок на “метеоризм” ВРХ поширюватиметься також на овець і свиней.
Прем’єр-міністр Данії Метте Фредеріксен сподівається, що це “прокладе шлях уперед на регіональному та глобальному рівні”. Міністр з питань клімату Ларс Оагард заявив, що сільське господарство є найбільшим джерелом викидів парникових газів у країні.
Однак розлючені фермери назвали це “божевіллям”. На їхню думку, це перешкоджатиме інвестиціям у технології в скандинавській країні, яка є одним із найекологічно чистіших сільськогосподарських виробників у світі.
З 2030 року фермери обкладатимуться податком у розмірі 12 фунтів стерлінгів за тонну викидів від тваринництва в еквіваленті вуглекислого газу. І оскільки кожна з данських корів виробляє приблизно шість тонн газу на рік, це означає щорічну плату в розмірі 80 фунтів стерлінгів.
До 2035 року збір збільшиться до 34 фунтів стерлінгів за тонну, а це означає, що кожна корова коштуватиме понад 200 фунтів стерлінгів на рік.
Згідно з останніми даними, станом на 2022 рік у Данії налічувалося майже 1,5 мільйона корів.
Також зазначається, що Нова Зеландія відмовилася від планів запровадити аналогічний податок через негативну реакцію фермерів.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…