Китай готує великий військовий флот для вторгнення на Тайвань. Пекін має дефіцит десантних кораблів, тому цивільні судна теж будуть використовувати як військові. Аналітики оцінюють, що Китай здатний за 10 днів перекинути 300 тисяч військових та їхню техніку через Тайванську протоку.
Про це пише The Telegraph. Видання наголошує, що попри те, що Народно-визвольна армія Китаю (PLA) не має достатньої кількості десантних кораблів, необхідних для вторгнення, вона може вирішити цю проблему за допомогою цивільних суден. Цивільні пороми, зокрема, можна пускати в бій після руйнування берегової оборони Тайваню або для масового тиску.
У четвер, 23 травня, Китай розпочав дводенні військові навчання у водах навколо Тайваню, які він назвав “суворим покаранням за сепаратистські дії” після бурхливої інавгураційної промови новообраного президента Лая Цінде, який минулого тижня склав присягу на чотирирічний термін. Це був третій комплекс навчань навколо Тайваню за останні два роки.
“Ми закликаємо Китай проявити стриманість і припинити підривати мир і стабільність у Тайванській протоці та за її межами”, – заявило міністерство закордонних справ Тайваню.
The Telegraph зазначає, що військово-морські сили Китаю вже мають найбільший у світі надводний флот, а також побудували десятки суден подвійного призначення, здатних діяти як у мирний час, так і під час війни. Адже десять років тому Пекін видав технічні рекомендації для суднобудівників, які дозволили б багатьом з його цивільних суден бути придатними для військових цілей. Том Шугарт, аналітик дослідницького центру Center for a New American Security, у 2022 році підрахував, що цивільні судна Китаю можуть значно збільшити тоннаж військового матеріалу, який можуть переміщувати його наявні військові десантні кораблі. Аналітик оцінив, що вони можуть перекинути близько 300 тисяч військових та техніку через Тайванську протоку приблизно за 10 днів.
“І тайванська, і американська розвідувальні служби повинні почати стежити за ключовими цивільними судами Китаю так само, як вони спостерігають за його військово-морськими суднами”, – написав аналітик.
Облаштування пасажирських поромів для використання в зоні конфлікту значно ускладнює планування оборони. Але хоча важко сказати, чи є рух пасажирських поромів частиною підготовки до війни, наміри Китаю зрозумілі, каже Алессіо Паталано, професор війни та стратегії у Східній Азії на кафедрі військових досліджень Королівського коледжу Лондона.
“Немає нічого прихованого в нарощуванні китайської армії”, – додав він.
Китай наразі активно нарощує свій військовий потенціал. Як вважає, керівник Індо-Тихоокеанського командування США адмірал Джон Аквіліно, скоріше за все, Пекін буде готовий до вторгнення на Тайвань вже до 2027 року.
Переозброєння Китаю є дуже масштабним та небаченим з часів Другої світової війни. Так, попри економічні проблеми Пекіна, його офіційний оборонний бюджет за останні роки збільшився на 16%. За останні три роки армія Китаю отримала понад 400 винищувачів, два десятки великих військових кораблів, а також оновила свої запаси балістичних і крилатих ракет. Більше того Китай активно вкладається в ядерне переозброєння та прямо зараз створює нові ядерні боєголовки.
До слова, Китай вважає Тайвань частиною своєї території. Пекін намагається відновити над островом повний контроль, однак той вважає себе незалежною країною з окремою економікою та демократично обраними лідерами.
Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…
В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…
Американський мільярдер Ілон Маск розповів, яке важливе запитання він ставить під час кожної співбесіди, щоб…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…
Загарбники на тимчасово окупованих РФ територіях шантажують українців, змушуючи ставати донорами крові для армії РФ.…