Міністерство освіти і науки Польщі ініціює дискусію із МЗС та МОН України. Вони хочуть обговорити питання стосовно українських студентів, які навчаються у польських закладах. Їм також можуть обмежити доступ до консульських послуг.
Про це заявив глава МОН Польщі Даріуш Вєчорек, передає TOK FM Premium. За його уточненням, в країні перебувають приблизно 50 тисяч студентів з України.
За його словами, з українськими політиками він хоче поговорити, щоб “проаналізувати” ситуацію щодо видачі паспортів чоловікам з 18 до 60 років. Політик наразі не знає, що буде з українськими студентами у Польщі, коли у них закінчаться терміни дії документів.
Вєчорек зазначив, що коли українські студенти приїхали до Польщі, то всі мали паспорти, студентські візи та посвідки на проживання в країні. Їх вони продовжують у воєводських установах.
“Треба проаналізувати це. На даний момент особливої загрози ми не бачимо (…). Зізнаюся чесно, що нам, мабуть, доведеться поговорити з міністром освіти і науки України з цього приводу і подивитися, як українська влада підійде до цього питання щодо студентства. Оскільки вони почали навчання в Польщі – вони на другому чи третьому курсі, було б добре, щоб вони закінчили навчання”, – підкреслив польський міністр.
Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня – у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації.
Водночас припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП “Документ”. Відтепер ця категорія українців може отримати документи лише на території України.
Раніше у Польщі заявили, що країна готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України та захищати країну від російської навали. Проте як саме буде реалізовано механізм повернення – поки що невідомо.
Нагадаємо, що у новому законі про посилення мобілізації є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…