У Польщі можуть обмежити видачу паспортів студентам з України: що відомо

Міністерство освіти і науки Польщі ініціює дискусію із МЗС та МОН України. Вони хочуть обговорити питання стосовно українських студентів, які навчаються у польських закладах. Їм також можуть обмежити доступ до консульських послуг.

Про це заявив глава МОН Польщі Даріуш Вєчорек, передає TOK FM Premium. За його уточненням, в країні перебувають приблизно 50 тисяч студентів з України.

За його словами, з українськими політиками він хоче поговорити, щоб “проаналізувати” ситуацію щодо видачі паспортів чоловікам з 18 до 60 років. Політик наразі не знає, що буде з українськими студентами у Польщі, коли у них закінчаться терміни дії документів.

Вєчорек зазначив, що коли українські студенти приїхали до Польщі, то всі мали паспорти, студентські візи та посвідки на проживання в країні. Їх вони продовжують у воєводських установах. 

“Треба проаналізувати це. На даний момент особливої ​​загрози ми не бачимо (…). Зізнаюся чесно, що нам, мабуть, доведеться поговорити з міністром освіти і науки України з цього приводу і подивитися, як українська влада підійде до цього питання щодо студентства. Оскільки вони почали навчання в Польщі – вони на другому чи третьому курсі, було б добре, щоб вони закінчили навчання”, – підкреслив польський міністр.

Обмеження консульських послуг

Усі консульства України з 23 квітня тимчасово припинили надання послуг чоловікам призовного віку. Обмежено усі послуги окрім дій з оформлення посвідчень особи на повернення в Україну. Рішення, як сказали в МЗС, тимчасове та буде скасоване 18 травня – у день, коли набере чинності закон про посилення мобілізації. 

Водночас припинено прийом заяв та видачу готових паспортів для чоловіків віком від 18 до 60 років в усіх консульських установах та закордонних підрозділах ДП “Документ”. Відтепер ця категорія українців може отримати документи лише на території України.

Раніше у Польщі заявили, що країна готова допомогти Україні повернути додому чоловіків призовного віку у разі, якщо це буде необхідно. Ці люди зможуть стати до лав Збройних сил України та захищати країну від російської навали. Проте як саме буде реалізовано механізм повернення – поки що невідомо.

Нагадаємо, що у новому законі про посилення мобілізації є норма про те, що українські чоловіки, що перебувають за кордоном, повинні будуть протягом 60 днів оновити свої дані в українських представництвах або через електронний кабінет.

Ольга Степанова

Recent Posts

Розкриття банківської таємниці в Україні: експерт пояснив, в чому криється небезпека

Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…

1 хв. ago

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

11 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

20 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

28 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

35 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

44 хв. ago