Європа має силу для тиску на Росію

Війна, яку РФ розв’язала в Україні, це війна у Європі, тому остання має бути за столом переговорів щодо припинення бойових дій, завив міністр закордонних справ Естонії Маргус Тсахкна в інтерв’ю RND. За його словами, європейці мають силу, аби тиснути на РФ.

«Якщо Європа та Україна об’єднаються, а українці достатньо сильні, щоб не погодитися на погану угоду, тоді Сполученим Штатам доведеться прийняти слово Європи за столом переговорів. Ця війна вже в Європі, і ми можемо закінчити її лише разом. Ми, європейці, маємо велику силу, щоб тиснути на Росію в переговорах. Вони хочуть повернути 220 мільярдів євро заморожених активів і скасувати санкції проти російської економіки. І те, і інше в наших руках, а не в руках американців», – зазначив Тсахкна.

За його словами, зараз Європа «займає дуже сильну позицію». Однак цю позицію, підкреслив очільник естонського МЗС, потрібно відстоювати.

«Путін залишається при своєму головному мотиві війни. Для Росії ця війна — це не лише завоювання території в Україні, а й зміна всієї архітектури європейської безпеки. Путін хоче припинити присутність НАТО в регіоні, але це має фундаментальне значення для нашої безпеки. Тому ми не можемо допустити погану угоду без сильного впливу Європи та України. Це неприпустимо. Ми повинні зробити Україну достатньо сильною, щоб вирішити, приймати угоду чи ні», – заявив міністр закордонних справ Естонії.

Раніше міністр фінансів Франції Ерік Ломбард заявляв, що відправити свої війська для гарантування перемирʼя в Україні готові Британія, Німеччина, Франція та інші країни Європи. Він очікує, що США нададуть підтримку європейським миротворцям, коли Київ та Москва досягнуть домовленості про припинення вогню. 

Водночас президент США Дональд Трамп заявив, що не дасть Україні «надто багато» гарантій безпеки. Однак він підкреслив, що підтримує ініціативу Франції та Британії з відправки миротворців в Україну.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Вчені назвали найкрасивіше жіноче ім’я: воно популярне в Україні

Якщо ви шукаєте ідеальне ім’я для дитини, наука може допомогти. Дослідники Бірмінгемського університету провели масштабне…

3 хв. ago

Як підготувати квартиру до продажу: поради для власників нерухомості у 2025 році

Найбільший попит на ринку України мають однокімнатні квартири, вони продаються найшвидше - у середньому за…

13 хв. ago

Штрафи колосальні: чому не можна завантажувати фільми в Німеччині

У Німеччині діють дуже суворі закони щодо авторського права. Завантаження фільмів або серіалів із піратських…

22 хв. ago

Нові тарифи на соціальні послуги: яка допомога виросла в ціні

У Вінницькій громаді затвердили нові тарифи на платні соціальні послуги. Оновлені ціни почнуть діяти з…

30 хв. ago

Мобілізація в Україні: як вирішити конфлікти між ТЦК та громадянами та побороти бусифікацію

Останнім часом в Україні побільшало конфліктів між ТЦК та громадянами. Збільшення порушень прав людей зафіксував навіть…

37 хв. ago

Неправильний бензин: як він впливає на ваш автомобіль та як виправити ситуацію

Трапляється, що водій змушений заправити машину бензином з невідповідним октановим числом. Що в такому випадку…

46 хв. ago