Трамп анонсував нові мита проти трьох важливих країн: хто потрапить під удар

Президент Дональд Трамп заявив, що з вівторка, 4 березня, планує запровадити мита на імпорт із Канади та Мексики. Американський лідер також планує подвоїти 10%-ве мито на імпорт із Китаю.

Видання Associated Press пише, що Трамп написав у соціальній мережі Truth Social, що контрабанда заборонених наркотиків, таких як фентаніл, у США здійснюється на “неприйнятному рівні” і що імпортні мита змусять інші країни припинити незаконний обіг.

“Ми не можемо дозволити цьому злу продовжувати шкодити США, і тому, доки воно не припиниться або не буде серйозно обмежене, пропоновані мита, що мають набути чинності 4 березня, справді набудуть чинності, як заплановано. Китай також буде обкладений додатковими 10%-ми тарифами в цей день”, – ідеться в повідомленні.

Перспектива ескалації торговельної війни вже призвела світову економіку до сум’яття: споживачі побоюються посилення інфляції, а автомобільний сектор може постраждати, якщо два найбільших торговельних партнери США – Канада і Мексика – будуть обкладені митами.

Можливість підвищення цін і уповільнення зростання може вдарити по Трампу, який під час виборів обіцяв виборцям швидко знизити рівень інфляції. Однак Трамп також проводив кампанію із запровадження масштабних мит, змінивши їх відповідно до податків, які, на його думку, стягують інші країни з американських товарів.

Перспектива ширшого торговельного конфлікту, якщо інші країни застосують відповідні тарифи, вже лякає американських споживачів і потенційно підриває обіцянки Трампа про економічне зростання.

У вівторок Conference Board повідомила, що її індекс споживчої довіри впав на 7 пунктів до 98,3. Це було найбільше місячне зниження з серпня 2021 року, коли інфляційний тиск став відчуватися в США, коли економіка відновлювалася після пандемії коронавірусу. Середні 12-місячні інфляційні очікування підскочили з 5,2 до 6% у лютому.

“Різко зросла кількість згадок про торгівлю і тарифи, досягнувши рівня, небаченого з 2019 року”, – сказала Стефані Гішар, старший економіст Conference Board. “Особливо помітно, що у відповідях переважали коментарі про нинішню адміністрацію та її політику”.

Романчук Микола

Recent Posts

54 000 грн за чхання за кермом: водіям загрожують шалені штрафи через алергію

Навіть звичайне чхання за кермом може вилізти боком. У Великій Британії водіїв штрафують за те,…

3 хв. ago

Вчителям додали 300 грн до пенсії, але забрали пільги на 1,5 тис. грн: як так

Пенсійний фонд України знову "порадував" нововведеннями. У березні 2025 року деякі колишні сільські вчителі та…

11 хв. ago

Прожитковий мінімум перевищить зарплату: українцям готують нові соціальні стандарти

У Верховній Раді України розглядають законопроєкт щодо поетапного підвищення прожиткового мінімуму протягом 2025 року, тоді…

15 хв. ago

Вчені виявили несподіваний зв’язок між голодуванням та сексуальним потягом

Нові дослідження на мишах виявили несподіваний ефект періодичного голодування: старші самці, які тривалий час утримувались від їжі, дали…

17 хв. ago

“У мене мурашки”: блогери запитали у ChatGPT, як би він захопив світ

Штучний інтелект переживає справжній бум, викликаючи захват в одних і неабиякі побоювання в інших. Їхній стрімкий…

19 хв. ago

В Україні суттєво скоротилась кількість банків: чому закриваються

Зменшення кількості банків в Україні на 2/3, порівняно з 2013 роком, є результатом того, що з ринку…

22 хв. ago