«Путінська диверсія» у Балтійському морі: Німеччина готує відповідь

Бундесвер планує посилити свою присутність у Балтійському морі за допомогою нового спеціального корабля, здатного протистояти російському флоту. Про це пише видання Bild. Корабель, що одержав назву «НТВ 130», розроблений для захисту ключових інфраструктурних об’єктів, включаючи підводні кабелі та вітрові електростанції.

«Оборонна промисловість ФРН робить наступний крок і розробляє судно ще до отримання замовлення від держави. Причина: від замовлення до доставки проходять роки – час, якого ми не маємо з огляду на зростаючу загрозу Росії», – пишуть журналісти Bild.

«Ми презентували головний корабель для безпілотних надводних та підводних човнів. Він може стати одним із наступних об’єктів закупівель військово-морського флоту», – зазначив генеральний директор NVL Тім Вагнер. Відповідне військове судно, яке, за його словами, зможе зупинити російський флот у Балтійському морі особисто представили міністру оборони Німеччини Борису Пісторіусу.

«НТВ 130» має довжину 130 метрів, але може працювати надзвичайно гнучко та надійно в робочій зоні. Чотири човни можуть бути спущені на корму одночасно «під час поточних операцій»,– йдеться у статті. 

«НТВ 130» обладнано для розгортання озброєних швидкісних катерів та управління бойовими безпілотниками, що робить його гнучким та надійним у районі проведення операцій. Компанія Naval Vessels Lürssen працює і над іншими проєктами для Німеччини, включаючи будівництво фрегатів, корветів та інших суден.

Країни-члени НАТО вирішили посилити контроль за діями російського військово-морського флоту в Балтійському морі, маючи намір обмежити доступ російських судів. Наприклад, Швеція впровадила нову версію протикорабельної ракети «Marks 3» , що здатна перешкоджати виходу російських кораблів з портів Санкт-Петербурга та Калінінграда. Далі Міноборони Великої Британії задіяло підводний човен для спостереження за російським океанографічним судном «Янтар» у протоці Ла-Манш.

Нагадаємо, уранці 26 січня в Балтійському морі виявили пошкоджений підводний волоконно-оптичний кабель «Латвійського державного центру радіо й телемовлення» (LVRTC). У компанії пояснили, що система моніторингу передачі даних центру зафіксувала перебої в передачі даних на ділянці Вентспілс-Готланд. LVRTC продовжує надавати послуги з використанням інших маршрутів передачі даних. 

До слова, Швеція затримала судно, яке могло пошкодити підводний кабель у Балтійському морі. Служба державної безпеки Швеції проводить розслідування пошкодження кабелю, який пролягає між Швецією та Латвією в Балтійському морі.

Романчук Микола

Recent Posts

Магнітні бурі вдарять у лютому: коли треба уважніше поставитися до самопочуття

Лютий 2025 року принесе кілька магнітних бур, які можуть вплинути на здоров’я метеозалежних людей. Вчені…

5 години ago

Фальшива допомога для переселенців: як шахраї виманюють кошти в українців

В Україні діє багато програм фінансової підтримки для ВПО та людей, що постраждали від війни.…

5 години ago

Чому потрібно боротися зі снами, що повторюються

Всім нам час від часу сниться щось неприємне. Наприклад, як за нами хтось женеться, або ми…

5 години ago

Економіка на грані: на Росію насувається хвиля банкрутств

Російська економіка стоїть перед загрозою масштабного стрибка корпоративних банкрутств, йдеться в доповіді російського аналітичного центру…

5 години ago

Через аномальну спеку до 2100 року може загинути понад 2 млн європейців, – дослідження

Висока температура повітря може вбити на 50% більше людей у Європі до кінця століття. Кількість загиблих від…

5 години ago

Школи та садки змусять батьків платити більше за дітей: уже з лютого

З 1 лютого 2025 року у навчальних закладах запроваджуються нові ціни на дитяче харчування. Зміни…

5 години ago