Якщо президент США втілить свою обіцянку про депортацію усіх нелегальних мігрантів, американська економіка впаде на 8%. Про це пише Bloomberg із посиланням на економістів.
“Імміграційна політика президента Дональда Трампа, ймовірно, матиме руйнівний вплив на зростання та прибутки Корпоративної Америки, але інвесторів це ще не збентежило — здебільшого тому, що вони не вірять, що він повністю виконає свої плани”, – йдеться у публікації.
На думку аналітиків, масові депортації, ймовірно, завдадуть болючого удару по найрізноманітніших галузях економіки США – туристичному сектору, сфері послуг, деяких секторах сільського господарства, виробництву продуктів харчування, промисловості та будівництву.
Втім, серед фахівців побутує думка, що у своїх діях Трамп все ж таки буде оглядатися на ключові показники економіки, зокрема на біржові індекси, аби справді не зашкодити економіці.
“Люди дуже швидко забувають, що часто розмов набагато більше, ніж реального виконання. Тож ми не хочемо надмірно екстраполювати те, що може бути короткостроковим спалахом”, — сказав головний інвестиційний директор Parnassus Investments Тодд Алстен, коментуючи перші новини про депортації нелегалів.
Крім схильності Трампа давати надмірні обіцянки, які неможливо виконати, аналітиків також дещо заспокоює той факт, що багато його дій будуть загальмовані в судах і зіткнуться з проблемами фінансування, оскільки сам же Трамп обіцяв скоротити федеральні витрати.
За оцінками стратегів Jefferies LLC, в теорії Трамп може депортувати по 1-2 мільйона нелегалів на рік. Але це зовсім не те ж саме, що швидка депортація 11 мільйонів людей. Саме стільки нелегалів, як вважається, проживають у США.
Якщо ж припустити, що Трамп справді вижене з країни 11 мільйонів низькооплачуваних робітників, це скоротить валовий внутрішній продукт Америки на 8%, показує аналіз Bloomberg Economics. Це призведе до падіння виробництва у галузях, де значний обсяг роботи виконують дешеві робочі руки. Щоб їх замінити, підприємства будуть змушені збільшувати зарплати, що призведе до здорожчання їхніх товарів і послуг. Це спричинить хвилю інфляції.
Лютий 2025 року принесе кілька магнітних бур, які можуть вплинути на здоров’я метеозалежних людей. Вчені…
В Україні діє багато програм фінансової підтримки для ВПО та людей, що постраждали від війни.…
Всім нам час від часу сниться щось неприємне. Наприклад, як за нами хтось женеться, або ми…
Російська економіка стоїть перед загрозою масштабного стрибка корпоративних банкрутств, йдеться в доповіді російського аналітичного центру…
Висока температура повітря може вбити на 50% більше людей у Європі до кінця століття. Кількість загиблих від…
З 1 лютого 2025 року у навчальних закладах запроваджуються нові ціни на дитяче харчування. Зміни…