У Пакистані військові отримали право розстрілювати протестувальників на місці

Понад 100 поліцейських отримали поранення, багато з них у критичному стані

Міністерство внутрішніх справ Пакистану оголосило про розміщення підрозділів армії в Ісламабаді з метою забезпечення безпеки у столиці. Про це повідомляє телеканал Geo TV.

За його даними, влада уповноважила військовослужбовців діяти рішуче проти агітаторів та порушників порядку, одночасно дозволивши їм вживати «крайніх заходів, таких як розстріл учасників заворушень на місці». Військовим також дозволено вводити комендантську годину в будь-якому районі міста, якщо на це буде потреба в інтересах підтримання закону та порядку.

«Рішення було прийнято після трагічного інциденту на Шрінагарському шосе, де протестувальники наїхали на автомобілі на персонал рейнджерів, що призвело до смерті чотирьох рейнджерів і поранень ще п’ятьох, а також двох поліцейських. За словами представників служби безпеки, напади на правоохоронців забрали життя чотирьох рейнджерів і двох поліцейських. Понад 100 поліцейських отримали поранення, багато з яких перебувають у критичному стані, що підкреслює серйозність насильства, яке триває», – йдеться у статті. 

24 листопада опозиційна партія «Рух за справедливість» почала загальнонаціональну акцію протесту, щоб змусити федеральну владу виконати її вимоги, які полягають у скасуванні внесених у жовтні поправок до конституції країни, перегляду результатів парламентських виборів, що відбулися в лютому, і звільненні політв’язнів. 

За даними пресслужби партії, демонстранти вже перебувають в Ісламабаді. На даний момент прихильники експрем’єра приблизно за 7 км від центральної площі Ді-Чоук, розташованої в безпосередній близькості від основних урядових будівель, судових та законодавчих установ.

Колишній прем’єр-міністр Пакистану Карім Хан перебуває у в’язниці понад рік, щодо нього порушені понад 150 кримінальних справ. Попри це, політик залишається популярним, а його партія «Техрік-е-Інсаф» називає переслідування політично мотивованим.

Опозиційна політична сила розпочала масові виступи після того, як Хана в лютому не допустили до виборів. Головною вимогою «Техрік-е-Інсаф» є звільнення 72-річного Хана, який обіймав посаду прем’єр-міністра з 2018 до 2022 року.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Українцям роздадуть по 6500 грн “на зиму”: хто отримає гроші

Українські сім’ї з дітьми з малозахищених верств та родини переселенців, в яких є люди з…

15 хв. ago

“Маємо зупинити противника”: Сирський анонсував новий контрнаступ ЗСУ

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський повідомив, що на Покровському та Курахівському напрямках вдалося вивести…

23 хв. ago

Містичний сигнал з космосу: вчені розгадали таємницю пульсара

У Крабовидній туманності, залишку вибуху наднової зірки, розташовується пульсар PSR B0531+21, відомий також як пульсар…

44 хв. ago

З ВНЗ масово відрахували ухилянтів: у Міносвіти здивували цифрою

У 2024 році студенти можуть отримати відстрочку від мобілізації, однак при відрахуванні таке право втрачається.…

59 хв. ago

Скільки років треба працювати, щоб купити квартиру в Україні: дані по різних містах

Для того, щоб купити однокімнатну квартиру в Україні, потрібно в середньому відкладати усю зарплату від…

1 годину ago

Якщо мрії росіян про ядерну війну здійсняться: як виглядатиме удар по Москві (відео)

Кремлівські заяви про їхню ядерну зброю що так захоплюють російське суспільство, приховують ключову деталь. Постійні погрози знищити…

1 годину ago