НАТО назвало головну проблему своєї армії

Західні країни довгий час вважали за якість ключовим параметром при створенні військової техніки та підготовці армії. Однак війна Росії проти України показала, що ця стратегія буде нежиттєздатною у разі будь-якого масштабного протистояння.

Про це йдеться у матеріалі Buisness Insider. Зокрема, аналітик з Росії в Інституті вивчення війни Джордж Баррос зазначив, що США зрозуміли, що не змогли б тягатися з СРСР у кількості, а тому готувалися воювати технологічною перевагою. Це і призвело до появи міфу про можливість мати сильну, але нечисленну армію.

Завершення Холодної війни змусило лише далі скорочувати кількість озброєння та можливості промисловості щодо його виробництва. Витрати НАТО на оборону скоротилися, тоді як витрати Росії та Китаю збільшилися.

“Ми розлінилися. Звичайно, у нас є найкраще обладнання, але воно дуже дороге, і тому ми отримуємо його менше”, — сказав Баррос.

Видання повідомляє, що під час вторгнення в Україну росіяни показали здатність зазнавати великих втрат і вести війну на виснаження. Це саме той сценарій, який дуже хочуть уникнути на Заході, де звикли до проведення блискавичних воєнних кампаній.

Проте військові експерти тепер кажуть, що ця стратегія для масштабної війни підійде мало.

“Неможливо мати виключно відносно невелику та обмежену кількість високоспеціалізованих систем за рахунок відсутності в масовому порядку звичайних робочих коней”, — зазначив Баррос.

Він додав, що Заходу доведеться повернутися на рівень витрат часів Холодної війни, щоб бути здатними зупинити Росію та Китай.

Експерт із військових питань у Центрі Стімсона Вільям Альберк додав, що західне виробництво озброєнь є “найважливішою проблемою, якій не приділяється достатньої уваги”.

За його словами, на Заході давно існує міф про те, що у війні проти Росії чи Китаю буде достатньо мати невелику кількість дуже дорогого та сучасного обладнання.

“Насправді має значення кількість наявної у вас бойової техніки, а якість має набагато менше значення”, — зазначив Альберк і додав, що на Заході це поступово починають помічати.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Мобілізація та ВЛК: скільки часу насправді мають на опрацювання вашої медичної довідки

Через воєнний стан в Україні чоловіків від 18 до 60 років продовжують призивати на службу.…

4 хв. ago

Ексглаву китайського банку засуджено до смертної кари за хабарі

Суд у китайській провінції Шаньдун засудив колишнього голову Bank of China, який є одним з…

13 хв. ago

Закон про заборону мобілізації молоді до 25 років: коли очікувати підпису президента

Народний депутат і член комітету Верховної Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір…

22 хв. ago

У Раді зареєстровано проєкт постанови про звільнення міністра оборони Умєрова

У Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови про звільнення міністра оборони України Рустема Умєрова. Проєкт постанови №12249 зареєстровано у вівторок,…

30 хв. ago

Під льодом Гренландії знайшли покинуту військову базу часів холодної війни

Радар NASA виявив у Гренландії те, що вчені назвали "містом під льодом", хоча насправді це…

39 хв. ago

Московська квартира Софії Ротару змінила власника: хто став господарем

Співачка Софія Ротару переписала свою квартиру у Москві на нового власника, ним став єдиний син співачки. Артистка…

48 хв. ago