НАТО назвало головну проблему своєї армії

Західні країни довгий час вважали за якість ключовим параметром при створенні військової техніки та підготовці армії. Однак війна Росії проти України показала, що ця стратегія буде нежиттєздатною у разі будь-якого масштабного протистояння.

Про це йдеться у матеріалі Buisness Insider. Зокрема, аналітик з Росії в Інституті вивчення війни Джордж Баррос зазначив, що США зрозуміли, що не змогли б тягатися з СРСР у кількості, а тому готувалися воювати технологічною перевагою. Це і призвело до появи міфу про можливість мати сильну, але нечисленну армію.

Завершення Холодної війни змусило лише далі скорочувати кількість озброєння та можливості промисловості щодо його виробництва. Витрати НАТО на оборону скоротилися, тоді як витрати Росії та Китаю збільшилися.

“Ми розлінилися. Звичайно, у нас є найкраще обладнання, але воно дуже дороге, і тому ми отримуємо його менше”, — сказав Баррос.

Видання повідомляє, що під час вторгнення в Україну росіяни показали здатність зазнавати великих втрат і вести війну на виснаження. Це саме той сценарій, який дуже хочуть уникнути на Заході, де звикли до проведення блискавичних воєнних кампаній.

Проте військові експерти тепер кажуть, що ця стратегія для масштабної війни підійде мало.

“Неможливо мати виключно відносно невелику та обмежену кількість високоспеціалізованих систем за рахунок відсутності в масовому порядку звичайних робочих коней”, — зазначив Баррос.

Він додав, що Заходу доведеться повернутися на рівень витрат часів Холодної війни, щоб бути здатними зупинити Росію та Китай.

Експерт із військових питань у Центрі Стімсона Вільям Альберк додав, що західне виробництво озброєнь є “найважливішою проблемою, якій не приділяється достатньої уваги”.

За його словами, на Заході давно існує міф про те, що у війні проти Росії чи Китаю буде достатньо мати невелику кількість дуже дорогого та сучасного обладнання.

“Насправді має значення кількість наявної у вас бойової техніки, а якість має набагато менше значення”, — зазначив Альберк і додав, що на Заході це поступово починають помічати.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Найближча ніч в Україні буде найхолоднішою на тижні, – синоптикиня Діденко

Середа в Україні буде з "плюсами", але найближча ніч у тижневій синоптичній перспективі буде найхолоднішою. Про це повідомила…

7 хв. ago

Українські біженці можуть отримати 1 500 доларів: хто та як може претендувати

Українські медсестри та акушерки, які переїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року, можуть отримати…

14 хв. ago

Українці масово підвищують спецпенсії через суди, але грошей на їх виплату немає

На виплати пенсіонерам за оскаржені в суді пенсії Україні вже довелося витратити майже 100 млрд грн. У країні…

23 хв. ago

В Україні подорожчає кава та цукор: причини різні, а результат один

Поганий врожай кавових бобів та цукрової тростини через погодні умови гонить світові ціни вгору. Український же буряковий…

32 хв. ago

Беззбройних поклали на землю й убили: черговий злочин російської армії

Російські військові знову довели свою жорстокість: п’ятьох українських полонених захисників беззбройними змусили лягти на землю,…

40 хв. ago

Помер найстаріший чоловік планети: скільки було років рекордсмену, його біографія та фото

У віці 112 років помер найстаріший чоловік у світі Джон Тіннісвуд. Про це повідомляє Книга рекордів Гіннеса. Довгожитель пішов…

47 хв. ago