Українським біженцям у Франції наказали покинути державні помешкання – Le Monde

На сході Франції місцева влада наказала українцям висилитись з помешкань, які були надані державою. Щонайменше 600 осіб можуть залишитись без даху над головою. Більшість з них – пенсіонери. Через занадто пізнє оповіщення частина українців, ймовірно, повернеться додому, зокрема до прифронтових територій. Рішення пов’язане зі скороченням бюджетних витрат на утримання біженців.

Влада департаменту Мерт і Мозель закликала переселенців з України покинути державні помешкання до кінця жовтня. Загалом в регіоні проживає приблизно 1200 українців, половина з них отримувала державні пільги на проживання від уряду Франції. У статті Le Monde зазначають, що більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати

“Загалом у Мерт і Мозелі живуть 1600 українських біженців. Приблизно 600 з них мешкають у квартирах, орендованих держкоштом. Більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати, тож декого такі рішення французької влади змусили повернутися до України, навіть до прифронтових регіонів”, – зазначають у виданні.

Переселенці з України скаржились на місцеву владу, тому що повідомлення про виселення прийшло занадто пізно – на відміну від інших регіонів. Після втручання правоохоронних організацій вдалось відкласти терміни виселення до кінця грудня. За інформацією українських асоціацій у Франції, перехід до інакших видів житла в інших регіонах був запланований заздалегідь і без значної напруженості. Однак зауважили, що на сході країни підтримка “через інтеграцію не була повною”.

Місцеві житлові асоціації країни навпаки наголошують, що діють на вимогу уряду Франції. У своєму листі вони зазначають, що кроки, спрямовані на інтеграцію в суспільство, були виконані недостатньо старанно з боку переселенців. 

“Всі необхідні кроки, спрямовані на професійну інтеграцію та автономію, були зроблені недостатньо старанно, щоб включити вас у загальну програму інтеграції в регіоні”, – йдеться в листі, який підписаний асоціацією з прийому та соціальної реінтеграції Мерте і Мозель. 

Також вони пропонують потенційним особам, які можуть залишитись без житла, самостійно вирішити що робити далі. Наприклад, звернутись до притулків для екстрених випадків “за умови наявності місць”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Процес розвалу Росії вже запущений, – військовий експерт

Процес розвалу Росії вже запущений. Про це в коментарі 24 Каналу сказав військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі…

5 хв. ago

Кияни переконані, що їх труять: що відбувається у столиці

У 2024 році у столиці значно почастішали випадки погіршення стану атмосферного повітря. На думку киян, значно…

14 хв. ago

Як ваш мозок змінюється з роками, крок за кроком

Мозок постійно змінюється протягом життя. У перші роки ці трансформації більш помітні, адже вони охоплюють…

23 хв. ago

Пари замовляють агента ФБР, щоб стежив за ними перед відпусткою: для чого

Пари, які шукають ідеальну відпустку, можуть заплатити, щоб за ними стежив слідчий ФБР. Він слідкуватиме…

32 хв. ago

Штраф від ТЦК: що необхідно знати військовозобов’язаним

Якщо ви порушили правила військового обліку або законодавство про мобілізацію, вам можуть накласти адміністративний штраф.…

43 хв. ago

Буде голодний 2025 рік: українцям масово скорочують виплати – грошей немає

В Україні масово скорочуються виплати для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) через зменшення фінансування в бюджеті…

52 хв. ago