Українським біженцям у Франції наказали покинути державні помешкання – Le Monde

На сході Франції місцева влада наказала українцям висилитись з помешкань, які були надані державою. Щонайменше 600 осіб можуть залишитись без даху над головою. Більшість з них – пенсіонери. Через занадто пізнє оповіщення частина українців, ймовірно, повернеться додому, зокрема до прифронтових територій. Рішення пов’язане зі скороченням бюджетних витрат на утримання біженців.

Влада департаменту Мерт і Мозель закликала переселенців з України покинути державні помешкання до кінця жовтня. Загалом в регіоні проживає приблизно 1200 українців, половина з них отримувала державні пільги на проживання від уряду Франції. У статті Le Monde зазначають, що більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати

“Загалом у Мерт і Мозелі живуть 1600 українських біженців. Приблизно 600 з них мешкають у квартирах, орендованих держкоштом. Більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати, тож декого такі рішення французької влади змусили повернутися до України, навіть до прифронтових регіонів”, – зазначають у виданні.

Переселенці з України скаржились на місцеву владу, тому що повідомлення про виселення прийшло занадто пізно – на відміну від інших регіонів. Після втручання правоохоронних організацій вдалось відкласти терміни виселення до кінця грудня. За інформацією українських асоціацій у Франції, перехід до інакших видів житла в інших регіонах був запланований заздалегідь і без значної напруженості. Однак зауважили, що на сході країни підтримка “через інтеграцію не була повною”.

Місцеві житлові асоціації країни навпаки наголошують, що діють на вимогу уряду Франції. У своєму листі вони зазначають, що кроки, спрямовані на інтеграцію в суспільство, були виконані недостатньо старанно з боку переселенців. 

“Всі необхідні кроки, спрямовані на професійну інтеграцію та автономію, були зроблені недостатньо старанно, щоб включити вас у загальну програму інтеграції в регіоні”, – йдеться в листі, який підписаний асоціацією з прийому та соціальної реінтеграції Мерте і Мозель. 

Також вони пропонують потенційним особам, які можуть залишитись без житла, самостійно вирішити що робити далі. Наприклад, звернутись до притулків для екстрених випадків “за умови наявності місць”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Примусову мобілізацію жінок готують в Україні: яке рішення ухвалила Рада

Новини про нібито примусову мобілізацію жінок в Україні сколихнули суспільство. Деякі політики та ЗМІ заявляють,…

5 хв. ago

В одному з портів Одеси перевірили морські контейнери: знахідка вразила масштабами

В Одеській області викрили велику партію контрабанди. Детективи БЕБ виявили у трьох 40-футових морських контейнерах…

12 хв. ago

У Польщі монахині РПЦ збирають гроші для армії РФ на різдвяних ярмарках

Це звучить як сюжет абсурдної антиутопії: у самому серці Європи, на різдвяному ярмарку в польському…

14 хв. ago

Мальта анулювала візу речниці російського МЗС Захаровій

Влада Мальти анулювала візу речниці Міністерства закордонних справ Росії Марії Захаровій. Це сталося за день…

21 хв. ago

Старшого сина Порошенка оголошено в розшук через неявку до ТЦК за двома повістками – ЗМІ

Сина колишнього президента України Петра Порошенка та народного депутата України VIII скликання Олексія Порошенка оголошено…

27 хв. ago

Працюють цілодобово та без вихідних: що насправді відбувається в ТЦК вночі

Ви колись задумувалися, що відбувається вночі у стінах Територіальних центрів комплектування (ТЦК)? Можливо, вам уявлялися…

35 хв. ago