Українським біженцям у Франції наказали покинути державні помешкання – Le Monde

На сході Франції місцева влада наказала українцям висилитись з помешкань, які були надані державою. Щонайменше 600 осіб можуть залишитись без даху над головою. Більшість з них – пенсіонери. Через занадто пізнє оповіщення частина українців, ймовірно, повернеться додому, зокрема до прифронтових територій. Рішення пов’язане зі скороченням бюджетних витрат на утримання біженців.

Влада департаменту Мерт і Мозель закликала переселенців з України покинути державні помешкання до кінця жовтня. Загалом в регіоні проживає приблизно 1200 українців, половина з них отримувала державні пільги на проживання від уряду Франції. У статті Le Monde зазначають, що більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати

“Загалом у Мерт і Мозелі живуть 1600 українських біженців. Приблизно 600 з них мешкають у квартирах, орендованих держкоштом. Більшість біженців – пенсіонери, які не мають змоги працювати, тож декого такі рішення французької влади змусили повернутися до України, навіть до прифронтових регіонів”, – зазначають у виданні.

Переселенці з України скаржились на місцеву владу, тому що повідомлення про виселення прийшло занадто пізно – на відміну від інших регіонів. Після втручання правоохоронних організацій вдалось відкласти терміни виселення до кінця грудня. За інформацією українських асоціацій у Франції, перехід до інакших видів житла в інших регіонах був запланований заздалегідь і без значної напруженості. Однак зауважили, що на сході країни підтримка “через інтеграцію не була повною”.

Місцеві житлові асоціації країни навпаки наголошують, що діють на вимогу уряду Франції. У своєму листі вони зазначають, що кроки, спрямовані на інтеграцію в суспільство, були виконані недостатньо старанно з боку переселенців. 

“Всі необхідні кроки, спрямовані на професійну інтеграцію та автономію, були зроблені недостатньо старанно, щоб включити вас у загальну програму інтеграції в регіоні”, – йдеться в листі, який підписаний асоціацією з прийому та соціальної реінтеграції Мерте і Мозель. 

Також вони пропонують потенційним особам, які можуть залишитись без житла, самостійно вирішити що робити далі. Наприклад, звернутись до притулків для екстрених випадків “за умови наявності місць”.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

20 хв. ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

25 хв. ago

Так яйця ви ще не готували: оригінальна ідея ситного сніданку

Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…

26 хв. ago

Батьки, готуйтеся: медики тепер підуть по квартирах перевіряти дітей

Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…

59 хв. ago

Тут вам не Лондон: турист відвідав Україну і розповів, що його вразило найбільше

Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…

1 годину ago

Бусифікація на максималках: копи та ТЦК влаштували люте сафарі за водієм на трасі Київ-Одеса

На трасі Київ-Одеса розгорнулася гонитва на швидкості до 180 км/год. Поліцейські разом із представниками територіального…

2 години ago