Німеччина урізає допомогу українцям: гроші закінчилися, час працювати

Міністр фінансів Німеччини Крістіан Лінднер планує скоротити соціальні виплати для українських біженців, аргументуючи це необхідністю економії та залученням біженців на ринок праці. Його пропозиція передбачає зміну правового статусу українців, що проживають у Німеччині, та перехід від стандартної системи соціальних виплат по безробіттю на спеціальну комбінацію з пільг для шукачів притулку.

Українські біженці в Німеччині наразі отримують соціальну допомогу на рівні з громадянами країни, що значно полегшує їхнє життя на новому місці. Однак уряд ФРН планує змінити це, запропонувавши новий правовий статус для українців, який скоротить доступ до стандартних виплат по безробіттю. Замість цього Лінднер пропонує впровадити систему виплат, аналогічну до тієї, що отримують шукачі притулку, і одночасно запустити інструменти для залучення біженців на ринок праці.

Українські біженці в Німеччині, скріншот: YouTube

Цей крок має на меті змусити українців активніше шукати роботу та забезпечувати себе самостійно, а не покладатися на державну допомогу.

Ще однією значною зміною, яку пропонує міністр, є реформа системи відшкодування витрат на житло. Лінднер планує впровадити фіксовану ставку на компенсацію житлових витрат, замість покриття фактичних витрат, як це відбувається нині. Це, на думку урядовця, дозволить заощадити значні суми з державного бюджету.

Пропоновані зміни покликані зменшити навантаження на німецьку соціальну систему, одночасно стимулюючи українських біженців до активної інтеграції на ринок праці.

Наразі українці у Німеччині не проходять процедуру надання притулку, однак мають право на повноцінну соціальну допомогу. Якщо Лінднеру вдасться втілити свою пропозицію, ця ситуація суттєво зміниться: біженці втратять доступ до стандартної допомоги, яку отримують німці, і перейдуть на інші виплати, що не гарантують повного соціально-економічного прожиткового мінімуму.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Відстрочка для студентів у Резерв+: у Міноборони розповіли, як це працюватиме

Вже невдовзі Міноборони планує запустити сервіс онлайн-відстрочки у застосунку Резерв+. Всі необхідні для цього дані…

12 секунд ago

Майже вічні: продукти, які не псуються роками

У світі, де харчові відходи стають все більшою проблемою. Знати, які продукти можуть зберігатися довгий…

9 хв. ago

Білорусь зупинила будівництво військової бази біля кордону з Україною

Білорусь зупинила роботи над будівництвом військового містечка поблизу українського кордону. Об’єкт мав розташовуватися в колишньому піонерському…

18 хв. ago

Будинок Меттью Перрі, де він помер, продали: відео

Приватний будинок актора Меттью Перрі, де він помер рік тому, продали за кругленьку суму. Так, величезний маєток…

26 хв. ago

Мальовничі каньйони України: п’ять ідей для осінніх подорожей на природу

Хоча осінь – це не найбільш популярний час для подорожей на природу в Україні, насправді…

38 хв. ago

Учені винайшли пластир, який лікує шкіру струмом. Він допомагає боротися зі стійкими бактеріями

Вчені зробили значний крок уперед у боротьбі зі стійкими до антибіотиків бактеріями, розробивши інноваційний шкірний пластир. Цей пластир…

46 хв. ago