Білорусь зупинила будівництво військової бази біля кордону з Україною

Білорусь зупинила роботи над будівництвом військового містечка поблизу українського кордону. Об’єкт мав розташовуватися в колишньому піонерському таборі “Чайка”, що за 40 км від кордону з Україною. Однак Міністерство оборони країни раптово призупинило будівництво, через що поки невідомо.

Білоруська служба Радіо Свобода, проаналізувавши супутникові знімки, підтвердила відсутність будь-яких активних робіт на об’єкті: знесено лише кілька старих будівель, а техніка, персонал і охорона відсутні.

Це знімок за 2023 рік, коли там велася якась роботаЦе знімок за 2023 рік, коли там велася якась робота
Це знімок за 2023 рік, коли там велася якась робота

Редакція отримала фото від поінформованого джерела. На них видно, що жодна активна робота там зараз не ведеться. 

Булівельних робіт на об’єкті немає

Проєкт передбачав фінансування в 500 тисяч рублів на 2023 рік (5 145) і додаткові виплати 10 та 40 мільйонів рублів у 2024 і 2025 роках відповідно (102 тис. та 412 тис. дол), з очікуваним завершенням до 2027 року. Однак у серпні 2024 року президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про нібито порушення повітряного простору українськими безпілотниками, після чого оборона Білорусі оголосила про посилення кордону, включаючи передачу “Іскандерів” та установу “Полонез”.

11 серпня білоруське військове відомство розпорядилося переписати танки до Гомельської та Мозирської областей, проте українська Держприкордонслужба не зафіксувала жодного маневру техніки біля кордону. МЗС України закликало білоруську владу не роздмухувати антиукраїнські настрої і не створювати уявлення про вигадані загрози.

Що відомо про військове містечко, яке будували білоруси

У Гомельському районі Білорусі, яка межує, зокрема, з Київською та Чернігівською областями, почали будувати військове містечко в грудні 2023 року. Повідомлялосяється, що воно буде розміщене на відстані близько 50 кілометрів від кордону з Україною. Натомість українські військові почали укріплювати першу та другу смуги оборони на Чернігівщині – встановлювали “зуби дракона”, мінуювали територію та рили траншеї.

Ситуація на кордоні України з Білоруссю з того часу була контрольованою. Проте в Західному регіональному управлінні Держприкордонслужби заявляли, що Україна розуміє загрозу, яка може йти з напрямку Білорусі. У вересні 2024 року самопроголошений президент Білорусі, відомий у спецслужбах як Валет, зосередив підрозділи армії та техніку на кордоні з Україною. Інформатор дізнавався у військових експертів, чи означає це готовність до активних бойових дій, або це чергова гра на нервах Києва та Заходу.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Платіжки завищені майже наполовину: українці лютують – “Нафтогаз” відхрещується

Українці нерідко виявляють невідповідності між реальним споживанням та сумою у платіжці за газ. При цьому…

13 хв. ago

Радіо, ліхтарик, їжа і готівка: ЄС готує людей до війни — що відбувається

«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…

2 години ago

Помста за правду: у РФ почали вирізати Пугачову з кіно

Російську співачку Аллу Пугачову, яка засудила війну проти України, почали цілеспрямовано "зачищати" з телеефірів. Під…

2 години ago

Українців почнуть позбавляти будинків, землі та дач: городи теж “під прицілом”

25 березня ВРУ ухвалила оновлену версію законопроекту № 9549, на який раніше наклав вето президент. Цей…

2 години ago

Новий податок на продаж через інтернет: хто і скільки заплатить з 2025 року

Міністерство фінансів України представило законопроєкт, який зобов'яже громадян платити 10% податку з доходів, отриманих через…

2 години ago

В Україні можуть посилити вимоги до банків при переказі грошей: що зміниться

Національний банк України планує запровадити низку нових правил для банківських переказів, які мають підвищити прозорість…

2 години ago