У польському Любліні засудили українця та білоруса до тюремного ув’язнення і штрафу за шпигунство і підготовку диверсій в інтересах Росії.
Про це пишуть польські виданння РАР і Wnp.pl.
За діяльність в організованій групі, спрямованій на вчинення злочинів проти Польщі, шпигунство на користь РФ та зберігання марихуани суд в Любліні засудив Максима Л. до шести років позбавлення волі та 15 тис. злотих штрафу.
Владислав П. за участь у групі та шпигунство був засуджений до двох років і 10 місяців позбавлення волі та штрафу в розмірі 10 тис. злотих.
“Це була організована злочинна група на чолі з невстановленим чоловіком на ім’я “Андрєй”, метою якої був збір шпигунської інформації, яка використовувалася для визначення того, яка допомога і в якій кількості передається в Україну”, – розповів суддя Мирослав Бжозовський.
Слідство встановило, що 23-річний Максим Л. та 30-річний Владислав П. діяли у складі групи з січня до березня 2023 року. Вони встановлювали відеореєстратори на життєво важливих транскордонних залізничних сполученнях, якими перевозили військову та гуманітарну допомогу в Україну. До завдань групи також входило спостереження за морськими портами в Гдині, Гданську, аеропортом в Ясьонці та залізничним вокзалом у Ряшеві.
Суд зарахував обвинуваченим перебування під вартою з березня 2023 р. до вересня 2024 р. З огляду на суму покарання, відсутність постійного місця проживання в Польщі та страх залишити країну, суд вирішив, що обидва обвинувачені залишаться під вартою.
Агентство внутрішньої безпеки Польщі встановили, що 16 громадян України, Білорусі та Росії брали участь у діяльності зовнішньої розвідки РФ. Група діяла щонайменше з січня по червень 2023 року. зокрема, у Білій Підляській, Холмі, Медиці, Перемишлі, Ряшеві та Гданську. Підозрювані, серед яких Максим Л. та Владислав П., були затримані в різних місцях Польщі в період з 3 березня до 1 серпня 2023 року.
Учасники групи спілкувалися через Telegram з чоловіком, який представлявся Андрєєм, Анджеєм або Габріелем К., а також з іншими людьми під різними псевдонімами, наприклад Barbados, Рink, Mara і Secret Chat.
“Керуючи діяльністю групи, “Андрєй” планував пустити під укіс потяг з військовим транспортом на території Польщі та України. З цією метою він підшукував серед учасників групи та поза її межами осіб, які за винагороду в розмірі 10 тис. доларів США взяли б на себе виконання цього завдання”, – повідомили у польській прокуратурі.
Окремі члени групи займалися, зокрема, придбанням частин для відеокамер, придбанням та реєстрацією SIM-карт, спостереженням та відеореєстрацією на телефон вибраних об’єктів, встановленням GPS-передавачів у потягах, вербуванням нових членів, переказом винагороди за виконану роботу та діяльністю з дезінформації.
За даними слідства, члени групи вели спостереження, серед іншого, за аеропортами Ряшів-Ясьонка та Гдиня-Косаково, залізничним вокзалом у Ряшеві, морськими портами у Гданську та Гдині, оборонним заводом у місті Глівіце, військовою частиною у Перемишлі та терміналом на польсько-українському прикордонному переході Мальховіце-Нижанковичі.
Вони встановили камери на залізничних маршрутах, за допомогою яких, за даними польських спецслужб, “можна було визначити як кількісний так і якісний склад військової допомоги українським військам, а також точні дати та обставини надання допомоги”.
Учасники групи також малювали графіті, друкували та розклеювали листівки з антинатовськими та антиукраїнськими гаслами.
За виконання конкретних завдань учасники групи отримували гроші:
Підсудним російські спецслужби платили в криптовалюті.
Окружний суд у Любліні в листопаді 2023 року отримав обвинувальний акт проти 16-ти підозрюваних у шпигунській діяльності та участі в організованій злочинній групі. Обвинувачені здебільшого визнали свою провину і добровільно здалися на покарання. Вони отримали вироки від шести років до одного року та одного місяця ув’язнення. Суд також зобов’язав їх сплатити штраф у розмірі від 1 тис. до 20 тис. злотих і передати гроші, отримані злочинним шляхом.
Проте суд вирішив виділити в окреме провадження справу 23-річного Максима Л. і 30-річного Владислава П.
Країна-агресор Росія поставила Північній Кореї більше мільйона барелів нафти (56 тисяч тонн) з березня 2024 року. Про це повідомляє ВВС з посилання на дані…
Міністр оборони Рустем Умєров зазначив, що йдеться не про ліквідацію ТЦК, а про створення сучасної…
Американська база протиракетної оборони у Редзіково на півночі Польщі має виключно оборонний характер, а якщо…
Криптовалютний підприємець Джастін Сан витратив понад 6 мільйонів доларів на банан, приклеєний скотчем до стіни…
У випадку запуску по Києву новітньої ракети середньої дальності "Орешник" є велика ймовірність, що її зіб'ють.…
збільшується кількість поїздів до Варшави. Як передає "Хвиля", про це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення - міністр розвитку громад…