Альпініст, що чекав на смерть, розповів, як “синдром третьої людини” врятував йому життя

Альпініст згадав про свій досвід “синдрому третьої людини” після того, як пережив майже смертельне падіння під час лавини.

Про це пише LADbible.

Навесні 1983 року доктор Джим Севіньї здійснював сходження зі своїм другом Річардом Вітміром, коли вони зійшли з маршруту в канадських Скелястих горах і впали з висоти 600 метрів.

Севіньї знепритомнів, а коли прокинувся, то виявив, що його напарник загинув.

Хоча він був живий, Севіньї був не в кращому становищі, оскільки отримав численні переломи кісток і внутрішні травми. “Я знав, що мої шанси вижити дуже малі”, – пригадав він. “Фактично, я просто ліг, знаючи, що смерть вже близько, і так буде легше”.

На щастя, поруч був “хтось”, хто допоміг йому вийти з цієї ситуації.

Що таке “синдром третьої людини”

Синдром третьої людини, вперше описаний у книжці сера Ернеста Шеклтона “На південь” 1919 року – це явище, яке, як кажуть, виникає, коли хтось перебуває у критичному або небезпечному для життя моменті.

За словами тих, хто пережив його, присутність “третьої людини” проявляється у вигляді людини, яка перебуває поруч, щоб дати вам пораду, розраду або навіть допомогти вибратися з небезпечної для життя ситуації.

До кінця не зрозуміло, чому люди відчувають синдром третьої людини: одні стверджують, що це реакція організму на ситуацію екстремального стресу або смертельної небезпеки, а інші вважають, що це духовний наставник або ангел-охоронець.

Згадуючи свій досвід синдрому третьої людини, Севіньї пояснив, що він почув голос через своє праве плече, який сказав йому: “Ні, ти повинен спробувати, ти не можеш померти”. Потім він пояснив, як цей голос скеровував його до кінця подорожі, наприклад, “візьми це пальто” або “візьми цю пляшку з водою”.

Коли він продовжив свою подорож вниз долиною до безпечного місця, Севіньї назвав присутність “постійним супутником”.

“Це був супутник, я ніколи не лякався голосу”, – продовжив він, а потім додав, що голос врешті-решт зник після того, як він зміг позначити пару лижників і дістатися безпечного місця.

Севіньї також чітко висловився щодо важливості голосу, додавши: “Я не думаю, що я зміг би зробити те, що зробив, без цієї допомоги”.

Пізніше він отримав медичну допомогу, де з’ясувалося, що він зазнав численних травм, серед яких: перелом спини, пошкоджені коліна, перелом руки, рука з пошкодженням нерва, зламана лопатка, тріщини в ребрах, вибиті зуби, зламаний ніс, а також внутрішня кровотеча.

Романчук Микола

Recent Posts

ТЦК подвоюють штрафи: мобілізація змінюється, покарання посилюють

Проблема штрафів, виписаних ТЦК та СП в Україні, стає дедалі тривожнішою, оскільки виявляються численні випадки.…

4 хв. ago

Ізраїль знищив в Ірані надсекретний дослідницький центр ядерної зброї

Під час атаки Ізраїлю на Іран наприкінці жовтня було знищено діючий надсекретний дослідницький центр з ядерної зброї…

12 хв. ago

Топ чиновників, які найбільше розкрадали українську армію

Тема боротьби зі зловживаннями на закупівлях для Збройних сил України не лише не згасає, а на фоні війни…

19 хв. ago

Тепер селяни розбагатіють: влада дає 7000 грн за корову та ще по 2000 за кожну козу

Українська влада відкрила сезон щедрості для аграріїв, пропонуючи солідні виплати за кожну корову, козу чи…

28 хв. ago

Трамп злив Помпео через підозру, що його корумпували українці: це небезпечний симптом

Майк Помпео, колишній держсекретар в адміністрації Дональда Трампа та великий друг України, не повернеться в його команду…

37 хв. ago

Фракція «СІЗО»: нардеп Шевченко приєднався до Дубінського і Шуфрича

«Друг Олександр Лукашенка», відомий своїми проросійськими заявами нардеп Євген Шевченко поїде «на СІЗО». «Давно пора» скажуть деякі…

45 хв. ago