Одна за одною країни планують хоча б частково позбутися залежності від постачання боєприпасів, пише Defence Express.
Естонія хоче розвивати вітчизняну галузь із виробництва боєприпасів – закупівельний підрозділ Сил оборони країни ECDI (Estonian Centre for Defence Investments) 21 серпня повідомив про тендер, у рамках якого Естонія хоче обрати одного з виробників боєприпасів, що на їхній військові базі відкриє цех – бажаючі взяти участь у проєкті мають надати свої пропозиції по ньому до початку жовтня цього року.
Причому естонський уряд має на меті запустити виробництво боєприпасів вже у першій половині наступного року – ще минулорік заступник міністра з оборонної політики Туулі Дунетон наголошувало в розмові з виданням Defense News на залежності Естонії від постачання боєприпасів від інших виробників.
Відомо, що для виробничих потужностей Естонія виділить свою військову базу Емарі, а точніше 8900 кв. м на ній на строк у п’ять років. Там розташують сім приміщень для зберігання боєприпасів із захисними насипами і необхідним комунікаційним обладнанням. Які саме боєприпаси буде виробляти Естонія наразі не розголошується.
Раніше в Естонії розглядали два варіанти внутрішнього боєприпасного виробництва.
Перший – за участі передусім власної оборонки, коли одне з підприємств естонського ОПК створить спеціалізоване підприємство з виробництва боєприпасів.
Другий – запросити до цього процесу закордонну європейську компанію (пріоритетно приватну), яка буде розвивати необхідні виробничі потужності в країні.
Аналогічні плани з виробництва боєприпасів має й інша країна Балтії – Литва, яка підписала з німецькою оборонною компанією Rheinmetall меморандум про наміри будівництва заводу з виробництва 155-мм артилерійських боєприпасів.
Крім того, днями стало відомо, що Україна буде виробляти 155-мм снаряди за ліцензією від норвезької компанії Nammo. Крім того, раніше ми отримали ліцензію від KNDS/Nexter. Також Rheinmetall побудує в Україні завод боєприпасів “під ключ”.
Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…
Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…