“Останки корабля Судного дня”, які покояться на дні Темзи, начинені 1 400 тоннами вибухівки часів Другої світової війни, руйнуються, загрожуючи цунамі, як показало нове обстеження судна. Корабель SS Richard Montgomery затонув у гирлі Темзи в серпні 1944 року, його так і не підняли на поверхню. Про це пише Daily Mail.
Американське вантажне судно SS Richard Montgomery лежить на глибині близько 15 метрів за 20 км від Ширнесса, графство Кент.
Його щогли все ще підносяться над ватерлінією, тож нині розробляють плани з їхнього видалення, щоб вони не звалилися на уламки і не спровокували вибух.
Однак тепер нове обстеження судна виявило “тривожні” ознаки того, що корпус корабля руйнується швидше, ніж очікували дослідники. У новому звіті йдеться про те, що “палубний простір біля третього трюму, мабуть, почав розсипатися з лівого борту. Схоже, це сталося нещодавно”.
Тим часом ніс корабля, який під час затоплення розламався надвоє, значно накренився вперед, і дослідники побоюються, що цей нахил збільшить тріщину у вантажному відсіку.
У своїй заяві Міністерство транспорту заявило, що його пріоритетом є “гарантування безпеки населення і зниження будь-якого ризику від пароплава SS Richard Montgomery”. Але про те, щоб підняти судно, яке спочиває на дні вже понад 80 років, або хоча б прибрати небезпечний вантаж, не йдеться.
SS Richard Montgomery — американське судно типу “Ліберті”, побудоване 1943 року для перевезення вантажів через Атлантику. Всього було виготовлено 2700 таких кораблів. Судно водотоннажністю у 7 200 тонн щасливо перетнуло Атлантику в складі конвою HX-301 без пригод і отримало наказ встати на якір біля Ширнесса. Корабель мав піти в Шербур для вивантаження. Однак 20 серпня 1944 року “Монтгомері” знявся з якоря і сів на мілину на піщаній мілині приблизно за 220 метрів від протоки Мідвей. Його корпус тріснув і почалося затоплення. Було розпочато масштабну рятувальну операцію з вивантаження смертоносного багажу судна, однак протягом 24 годин по всьому корпусу почали з’являтися тріщини, а носові частини корабля почали затоплюватися.
До 25 вересня рятувальну операцію довелося припинити, оскільки все судно було затоплено.
Є побоювання, що вибухівка часів Другої світової війни все ще має достатню силу, щоб викликати приливну хвилю в Темзі, за що “Річард Монтгомері” дістав назву “Корабель Судного дня”, а катастрофа, яку він може спровокувати, “Аварія Судного дня”.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…