Столицю Кенії Найробі охопили масові протести через прийняття керівництвом країни законопроєкту про підвищення податків. Сотні протестувальників пішли на штурм будівлі парламенту, дорогою руйнуючи магазини та підпалюючи автомобілі. У країні оголосили надзвичайний стан. Внаслідок сутичок з поліцією є загиблі та поранені, серед них зведена сестра колишнього президента США Барака Обами.
Про протести повідомляють місцеві видання, в також Reuters й CNN. За їх даними, окрім Найробі мітинги охопили ще кілька міст Кенії. Проте наймасштабніші сутички відбулись саме у столиці крани. Мітингувальникам вдалось увірватись до будівлі парламенту, де у той момент відбувалось голосування за скандальний документ. Це сталось у вівторок, 25 червня. Поліція, застосувавши сльозогінний газ й зброю, витіснила демонстрантів.
На вилиці проти демонстрантів поліцейські застосували водомети й зброю. Від їх дій постраждала сестра Обами, кенійська активістка Аума Обама. За інформацією Reuters, загалом під час протестів біля будівлі парламенту загинуло щонайменще п’ятеро людей й понад тридцять отримало поранення.
“Ми хочемо домогтися закриття парламенту, і кожен член парламенту повинен піти у відставку. У нас буде новий уряд”, – заявив журналістам один із протестувальників.
Розлючені мітингарі почали руйнувати все навколо. Вони підпалили автомобілі, що були припарковані біля Верховного суду Кенії. Постраждали авто та представники Червоного Хреста. Вони заявили, що організацію несправедливо звинуватили у допомозі уряду Кенії.
Повідомляється, що на допомогу поліції у приборканні протестів в Найробі влада Кенії направить військових. Очільник Кенії Вільям Руто заявив, що безпека сімей і майна є для нього пріоритетними на тлі цих подій. Він додав, що “Республіка Кенія захоплена групою організованих злочинців”.
Попри оголошення надзвичайного стану у країні, Руто все-таки пішов на поступки громадянам та скасував деякі суперечливі норми законопроєкту. З документа були вилучені введення податку на додану вартість на хліб та податок на транспортні засоби. Але протестувальники вимагають більшого.
Варто зазначити, що цей законопроєкт передбачає зібрання додаткових 2,7 млрд доларів податків, як мають полегшити боргове навантаження країни перед міжнародними кредиторами, закрема МВФ.
У травні президент Сполучених Штатів Джо Байден ухвалив пакет допомоги для Кенії на 60 млн доларів. Але республіканці з Конгресу розкритикували за цей крок адміністрацію Байдена. Вони заявили, що краще було відправити зброю в Україну.
Пакет допомоги включає стрілецьку зброю, боєприпаси та бронетехніку для кенійських сил. Вони свою чергою протистоять злочинним угрупованням у Гаїті.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…