Станом на першу половину 2024 року найдорожчим містом світу для проживання назвали адміністративний центр Бермудських островів – Гамільтон. Там мешкають лише забезпечені люди, але постійна чисельність населення становить приблизно тисячу осіб.
Містечко опинилося на першому місці в рейтингу від сербського сервісу Numbeo.
Дослідники взяли за основу ціни Нью-Йорка, розрахувавши індекс на основі середніх витрат родини з чотирьох осіб. Для нього базовий індекс завжди дорівнює 100%. Всі інші міста розміщуються нижче або вище, що показує, на скільки дорожче або дешевше там жити на противагу американському мегаполісу.
Укладачі рейтингу порівняли світові міста за кількома критеріями, зокрема:
За результатами оцінювання першу сходинку зайняв Гамільтон, розташований посеред Атлантичного океану. Його індекс вартості проживання сягнув рівня 137,4%, що стало максимальним значенням у 2024 році.
Фото: Google Maps, Tripadvisor
Відомо, що в Гамільтоні зареєстрована велика кількість страхових компаній і банків, а місцеве населення складається переважно з багатіїв. Там постійно засилля туристів, тож економіка процвітає. Населений пункт служить штаб-квартирою для багатьох конгломератів, зокрема:
Зазначимо, Numbeo є величезною базою даних про споживчі ціни, вартість нерухомості та якість життя. Його заснували в далекому 2009 році, відтоді сервіс наповнюють інформацією як звичайні користувачі, так і оператори сайту, які потім фільтрують та об’єднують все за допомогою алгоритмів.
Кілька українських населених пунктів також потрапили у список. Звісно, це одні з найбільших міст нашої держави. Столиця опинилася на 309 місці з індексом вартості життя 32,3%. Далі розмістилися Одеса – 29,3%, Харків – 28,7%, Львів – 28,6% та Дніпро – 28,4%.
Якщо порівняти київські показники з базовими, тобто нью-йоркськими, то виходить, що у столиці України орендна плата дешевша на 82%, харчові продукти коштують менше на 71%, ціни в ресторанах не дотягують до американських на 70%, а купівельна спроможність – на 66%.
Варто зазначити, що індекс вартості життя в Цюріху та Сінгапурі, які постійно лідирують у схожих рейтингах, сягає 118,3% та 81,9% відповідно. Їхній статус чи не найдорожчих міст світу підтверджують стратегічне розташування, активність торгівлі та фінансових операцій, розвинена інфраструктура, стабільна політична обстановка, попит на нерухомість преміум-класу і предмети розкоші тощо.
Балістична ракета "Орешник", якою Росія вдарила по Дніпру, може уразити будь-яку ціль на території Європи. До…
Експерти назвали найкращі автомобілі на вторинному ринку серед тих машин, з якими перші покупці не хочуть розлучатися.…
В Україні у 2025-му змінять правила виходу на пенсію. Загальний пенсійний вік не збільшать, однак посилять…
У Карпатах лютує зима. На високогір'ї спостерігається погіршення погодних умов. Про це повідомляють гірські рятувальники Прикарпаття. За…
У Малі знову розгромили колону ПВК "Вагнера". Бойовики "Аль-Каїди" захопили частину ворожої зброї й ліквідували…
Під час воєнного стану та у мирний час правила військового обліку залишаються обов’язковими для дотримання.…