Ситуація складна: Politico назвало найгіршу країну Європи для українських біженців

Франція виявилася найгіршим варіантом для життя українських біженців, пише видання Politico. За словами авторів статті, до країни приймається менше однієї особи на 1000 громадян.

«У січні Франція повідомила, що всього 64 720 біженців з України перебувають під тимчасовим захистом», ‒ йдеться у матеріалі. Автори статті зазначили, що у Франції приймають менше однієї особи на 1000 громадян.Натомість Німеччина прийняла понад 1,2 млн біженців, Польща ‒ майже 1 млн, згідно з даними Євростату. За показниками гостинності до українців Франція навіть значно поступається Ірландії, яка приймає понад 100 тис. українців і має 5 млн жителів.

«Дані ще більш вражаючі, якщо порівняти їх з населенням країн: Польща, Прибалтика, Чехія, Словаччина та Болгарія приймають понад 25 біженців на 1000 громадян», ‒ пише видання. Неповнолітні зазвичай можуть перебувати у Франції без дозволу, тому їх рідко включають у статистику тимчасового захисту, зазначив Євростат.

Мова також відіграє важливу роль: слов’яномовні країни притягли велику кількість українських біженців. Але, як кажуть аналітики, окрім мови, причиною різкої невідповідності у Франції можуть бути такі фактори, як географічна близькість до України, фінансова підтримка біженців і заздалегідь створена мережа громад.

Як пояснює видання, якщо в інших країнах, наприклад у Німеччині, підтримку українцям організовують переважно на державному рівні, то у Франції до прийому українців залучили асоціації та місцевих жителів.

Жерар Садік з неурядової організації La Cimade сказав, що приблизно 30 тис. українських біженців не охоплені французьким підрахунком. «Наскільки я розумію, Франція просто не відповідає жодній із цих трьох вимог», ‒ сказала Євгенія Близнюк, генеральний директор і засновник дослідницької компанії Gradus, яка досліджувала досвід українських біженців за кордоном. Франція «досить далеко», її фінансова підтримка «суттєво нижча», ніж та, яку надає Німеччина, і, насамперед, у країні не було великої української громади, стверджувала вона. Правозахисні групи також вказують на мовні перепони та бюрократію у Франції.

Ольга Степанова

Recent Posts

Де в Україні найрозумніші школярі. Топ-5 міст за результатами НМТ

Порталом Osvita.ua був оприлюднений рейтинг обласних центрів України за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року.…

2 години ago

Персональна тренерка Іванки Трамп назвала п’ять вправ для ідеальної фігури

Іванка Трамп, донька кандидата в президенти США від республіканців Дональда Трампа, у свої 42 роки…

2 години ago

Звідки береться ком у горлі та, як із ним боротися

Популярний в Україні лікар Євген Комаровський розповів, що таке ком у горлі, та у кого він виникає. За…

2 години ago

Акули дедалі частіше нападають на людей: учені пояснили, у чому причина

Кількість нападів акул на людей за останні десятиліття неухильно зростає, пише Bild. Так, за статистикою Міжнародного архіву нападів…

2 години ago

Стало відомо, коли червоні магнітні бурі припинять лупити по Землі

У п'ятницю, 20 вересня триває магнітна буря силою у сім балів. Геомагнітний шторм червоного рівня небезпечності, що…

2 години ago

“Показники зростають з місяця в місяць”: в Україні набирає обертів добровільна мобілізація

Щомісяця в Україні добровільно мобілізуються в середньому 6,5 тисяч громадян. Про це 20 вересня заявив Уповноважений представник Міністерства оборони…

2 години ago