Президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії уникав критики російського диктатора Володимира Путіна та скаржився на вартість військової підтримки України. Проте після інавгурації його риторика кардинально змінилася.
Про це йдеться в матеріалі газети The Observer, опублікованому на сайті The Guardian. Автори зазначають, що американський президент у різкій манері натиснув на кремлівського правителя, аби той припинив розвʼязану проти України війну.
За його словами, відмова Путіна вступати в безумовні переговори ставить під загрозу Росію так само, як і Україну. Після цього послідували відкриті погрози. Трамп заявив, що економіка Росії розвалюється, і Путін повинен “домовитися зараз і припинити цю безглузду війну” або зіткнутися з американськими митами, податками і додатковими санкціями.
“Трамп, ймовірно, продовжуватиме виступати проти надання Україні додаткових пакетів військової допомоги на мільярди доларів. Але він може виявити, що його власна риторика невблаганно веде його цим шляхом. У своїх останніх коментарях Путін відкинув загрозу нових санкцій і повторив, що він відкритий до дискусій тет-а-тет. Путін не втримався і від лестощів. Він назвав Трампа “розумним” і “сміливим”. Можливо, він думає, що може його обдурити. Можливо, він має рацію – що викликає велике занепокоєння в Україні та Європі”, – йдеться в матеріалі.
Зазначається, що всупереч прогнозам Трампа про крах Росії, Путін отримав підтримку від лідера Китаю Сі Цзіньпіна, від нещодавно підписаного пакту про стратегічне партнерство з Іраном, а також від Північної Кореї, яка продовжує посилати своїх солдатів на смерть.
Готуючись до будь-яких мирних переговорів, ініційованих США, кремлівський диктатор також удосконалює і розширює умови Москви. Досі Росія наполягала на збереженні 20% української території, яку вона окупувала, і гарантуванні “майбутнього нейтралітету військово роззброєного, “денацифікованого” уряду в Києві”.
Зараз Путін щиро вірить, що він перемагає, а також виключає початкову угоду, яка заморозить конфлікт. Диктатор заявляє, що для припинення вогню, Київ повинен спочатку прийняти всі умови Москви. Водночас міністр закордонних справ Путіна Сергій Лавров вимагає повної реструктуризації “спільних заходів безпеки” в Європі для вирішення довгострокових проблем самої Росії, нагадує The Observer:
“Розмова йде вже не лише про нинішню війну в Україні. Йдеться про майбутню війну між Росією і Заходом. За деякими показниками, ця велика війна, неоголошена і прихована, вже триває”.
Зокрема, газета згадала про інциденти з підводними кабелями у Балтійському морі, а також “надзвичайне протистояння в морі біля Корнуолла між підводним човном Королівського флоту Великої Британії і російським шпигунським кораблем”. Зазначається, що подібні інциденти, на перший погляд не пов’язані між собою і зазвичай заперечувані, є частиною постійно поглиблюваної конфронтації між Росією і західними демократіями. Це, на думку авторів, є прямим побічним продуктом неспроможності зупинити російську агресію в Україні.
“Путін зображує свою країну як таку, що бере участь в ескалації глобальної боротьби з міжнародним порядком, очолюваним США. Він і його союзники прагнуть його перевернути. Це ширший контекст, в якому Трамп, Кір Стармер (премʼєр-міністр Великої Британії, – ред.) та інші лідери НАТО повинні тепер плавати – або потонути”, – пояснюється у матеріалі.
Саме тому, за словами авторів, життєво важливо, аби Захід почув заклик президента України Володимира Зеленського про поставки зброї та досягнення миру через силу.
“Стармер мав рацію, коли під час нещодавніх візитів до України і Польщі закликав союзників “подвоїти” підтримку Києва задля досягнення “миру на умовах України”. Марк Рютте, генсек НАТО, має рацію, закликаючи до збільшення бюджетів на національну оборону. І Зеленський має рацію, закликаючи Європу в цілому прокинутися і усвідомити всю глибину російської загрози, виконати свої глобальні зобов’язання – і бути готовою, наприклад, відправити десятки тисяч військових в Україну для забезпечення режиму припинення вогню і стримування нової агресії. Навіть Трамп, можливо, повільно усвідомлює, що в разі перемоги Путіна миру не буде ніде”, – резюмує The Observer.
До кінця 2025 року вартість комунальних послуг в Україні може істотно зрости, водночас потенційне зростання…
На Всесвітньому економічному форумі в Давосі, де, окрім іншого, обговорювали майбутнє штучного інтелекту, голова компанії Anthropic Даріо…
Податок на посилки, який збираються запровадити в Україні, принесе вигоду перекупникам китайських товарів, зокрема "Розетці",…
Відповідно до рішення суду, до боржників за житлово-комунальні послуги можуть застосовуватися різні заходи щодо погашення…
У Верховній Раді зареєстрували новий законопроєкт щодо кримінальної відповідальності працівників ТЦК та членів військово-лікарських комісій…
Колишній народний депутат та голова "Радикальної партії" Олег Ляшко вперше за довгий час записав відеозвернення,…