Цей дорогоцінний камінь згубив багато життів: таємниці одного з найдорожчих діамантів у світі

Діамант “Надія” оповитий легендами, які лякають і заворожують одночасно. Його шлях сповнений історіями про втрати, прокляття й нещастя, що переслідували власників цього дорогоцінного каменю протягом століть.

Які таємниці приховує діамант “Надія”, розповідає All that’s interesting.

Темно-синій діамант вагою 45,52 карата, видобутий в Індії, є одним із найвідоміших дорогоцінних каменів у світі. Однак його історія оповита не лише красою, а й розповідями про прокляття, що переслідує його власників.

Діамант отримав свою назву не через символічну надію, а на честь британського колекціонера Генрі Хоупа, який володів ним у 19 столітті. Проте шлях каменя до визнання був складним: від загадкового придбання в Індії 17 століття до трагічних подій, які супроводжували багатьох його власників.

Першим відомим власником діаманта став французький торговець Жан-Батист Таверньє. За однією з легенд, дорогоцінний камінь був викрадений зі статуї богині Сіти, за що Таверньє нібито прокляли.

Хоча торговець прожив довге життя, подальша історія діаманта вражає трагедіями. У 18 столітті діамант прикрашав королів Франції Людовіка 14, 15 і 16, але останній з них, разом із дружиною Марією-Антуанеттою, загинув на гільйотині під час революції.

Після зникнення під час революції камінь з’явився у Лондоні, де його придбали члени британської еліти, включаючи короля Георга 4. Проте фінансові труднощі змушували нових власників продавати коштовність.

Діамант також приніс нещастя лорду Френсісу Хоупу, який збанкрутував, і його дружині Мей Йохе, яка покинула його.

На початку 20 століття діамант опинився в США. Його володарка, американська спадкоємиця Евелін Волш Маклін, не зважала на чутки про прокляття, але в її житті трапилося чимало трагедій: смерть сина, розпад шлюбу, божевілля чоловіка та передозування дочки.

У 1949 році камінь придбав Гаррі Вінстон, який передав його Смітсонівському музею природної історії, де він перебуває донині.

Діамант “Надія” залишається об’єктом легенд і захоплення. Його вартість оцінюється в 350 мільйонів доларів, проте камінь “не продається”. Чи справді він проклятий, чи це лише збіг обставин? Відповідь досі залишається загадкою.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Морози знищують врожай: у зоні ризику — сад і суниця

Остання, третя хвиля весняних заморозків, яка мала місце вніч з 27 на 28 квітня, негативно…

4 хв. ago

Імпічмент для Трампа: у Конгресі подали нову ініціативу

Конгресмен-демократ подав сім статей про імпічмент американському президенту і назвав, у чому звинувачує Трампа. Конгресмен…

7 хв. ago

100 тисяч гривень — на вітер: жінка потрапила у пастку аферистів

У Дніпропетровській області 32-річна жінка втратила свої заощадження, повіривши у пропозицію швидкого заробітку в мережі.…

10 хв. ago

Сенатор США спрогнозував поразку України у війні з РФ

Україна не зможе перемогти у війні з Російською Федерацією. Про це заявив віцепрезидент Сполучених Штатів…

20 хв. ago

Воювати доведеться всім: відмовитись не вийде. Чоловіки, жінки та діти

Кабмін за дорученням Президента ухвалив постанову про організацію центрів підготовки цтвільних громадян до протидії ворогові.…

31 хв. ago

Хліб може стати розкішшю? Прогноз цін в Україні

В Україні можуть зрости ціни на хліб. Але різкого підвищення вартості хліба українцям не слід очікувати.…

32 хв. ago