Київ опинився наприкінці рейтингу європейських міст: що відбувається з цінами

Київ посів 125-те місце за вартістю життя серед 141 європейських міст, що відображає складну економічну ситуацію столиці України, свідчать дані авторитетного інформаційного сервісу Numbeo.

За офіційними даними платформи, середньостатистичний киянин отримує місячну заробітну плату близько 23 300 гривень після сплати податків. Водночас щомісячні витрати на проживання без оренди житла сягають 21 тисячі гривень, а оренда однокімнатної квартири додатково коштуватиме принаймні 14 тисяч гривень.

Для порівняння, європейські міста демонструють більш збалансовану економічну модель. Приміром, у Барселоні щомісячні витрати становлять 821 євро, оренда квартири коштує від 981 євро, а середня заробітна плата сягає 1 890 євро, що повністю покриває щоденні витрати мешканців.

Аналогічна ситуація спостерігається у Варшаві, де середні витрати становлять 3,2 тисячі злотих, оренда квартири коштує додаткові 3,3 тисячі злотих, а середня заробітна плата складає 7,4 тисячі злотих, що забезпечує комфортне проживання.

Цікавим є порівняння з молдовською столицею Кишиневом, де життя без оренди коштує 11 тисяч леїв, що практично збігається з середньою заробітною платою. При цьому варто зазначити унікальну особливість: вартість оренди в Кишиневі майже ідентична показникам Бухареста, однак рівень заробітних плат удвічі нижчий.

За даними Numbeo, Київ посідає 106-те місце за вартістю оренди житла. Дешевші квартири можна знайти в таких містах, як Салоніки, Рига, Лодзь, Брашов, Варна та Скоп’є. Водночас українська столиця вирізняється найнижчими цінами на продукти харчування та послуги ресторанів.

Київ

Найнижчу позицію Київ займає за показником купівельної спроможності — 136-те місце серед європейських міст. Нижче в рейтингу розташовані лише Кишинев, Тирану та інші українські міста: Одеса, Харків і Дніпро.

Довідково, Numbeo — це сербська база даних про споживчі ціни, вартість нерухомості та якість життя, заснована 2009 року. Інформація збирається як користувачами, так і операторами сайту з подальшою фільтрацією за допомогою спеціальних алгоритмів.

Для контексту, у першій десятці найдорожчих міст світу перебувають переважно швейцарські, ісландські, британські та норвезькі населені пункти, зокрема:

  • Цюрих;
  • Лозанна;
  • Женева;
  • Базель;
  • Берн;
  • Рейк’явік;
  • Лондон;
  • Трондгейм;
  • Осло;
  • Берген.
Ткаченко Валентина

Recent Posts

Безугла закликала розірвати дипломатичні відносини зі США

Народна депутатка Мар'яна Безугла заявила, що США стали союзником Росії. Так депутатка відреагувала на заяву…

2 години ago

У Грузії викрили “ферму людських яйцеклітин”, які витягували з жінок у жахливих умовах

Близько сотні жінок із Таїланду стали жертвами міжнародної злочинної схеми торгівлі людськими яйцеклітинами. Під виглядом…

2 години ago

Порушення мобілізації більше не оскаржити: суди прикривають свавілля ТЦК

Українська судова система виявляє свою байдужість до захисту прав громадян, коли йдеться про рішення ТЦК.…

3 години ago

Моліться, якщо у вас вдома газ: як перевірки лічильників позбавляють всього

Стало відомо, що Дніпровський районний суд став на бік "Дніпрогазу", зобов'язавши місцевого жителя виплатити додатково…

3 години ago

Штрафи та мобілізація: ТЦК включили режим “Дзвінок” – дають лише 7 днів

Українці, які підлягають призову на військову службу, зобов'язані повідомляти ТЦК та СП про будь-які зміни…

3 години ago

РФ може зникнути зі світового ринку нафти: результати дослідження

Без значних інвестицій, технологічного прориву, змін у регулюванні та скасування західних санкцій Росія вже в…

3 години ago