Кордон з Мексикою: республіканці зривають переговори з адміністрацією Байдена

Дональд Трамп ще не став знову президентом Сполучених Штатів, і його перемога на виборах зовсім не гарантована, але він уже почав грубо втручатися у роботу американського Конгресу та впливати на зовнішню політику країни. Ставки дуже високі: йдеться про 60-мільярдний пакет допомоги Україні, на наданні якого наполягає президент Джо Байден.

Про це пише спеціальний кореспондент видання haggin.az у Вашингтоні Євген Бай.

На Капітолійському пагорбі вже кілька місяців тривають важкі дебати про те, як ув’язати цю військову допомогу Києву із заходами щодо зміцнення південного кордону США, який щодня перетинають сотні нелегальних мігрантів із південного континенту. В американському Сенаті більшість як демократів, так і республіканців за продовження та навіть збільшення допомоги Україні. У Палаті представників також більшість готова підтримувати українців, проте волі цієї більшості протистоїть невелика, всього 8-10 конгресменів, із так званої групи MAGA – затятих прихильників Трампа.
Перемога Дональда Трампа на праймеріз у Нью-Гемпширі, а раніше на кокусах в Айові привела в ейфорію його рать у палаті. Вона до цього синхронізувала позиції із вказівками свого духовного наставника, якого вже бачить президентом. А тепер усе, що пише Трамп у своїй соціальній мережі, має бути виконане беззаперечно.

Останній наказ стосувався можливої угоди щодо пов’язання допомоги Україні з посиленням імміграційної політики. «Я прийму лише PERFECT (ІДЕАЛЬНУ) угоду», – такий вердикт виніс Трамп великими літерами. Це означало, що він відкидає недостатньо радикальний план, фактично вже розроблений у Сенаті, який ті обіцяли представити цього тижня.

Через впевнені перемоги Трампа на праймеріз та його неминучій коронації як кандидат від Республіканської партії сенатори дали задню. Лідер республіканської меншини у вірній палаті Мітч Макконнелл зізнався своїм колегам на зустрічі, що «опозиція Трампа серйозно ускладнила угоду».

Макконнелл сказав, що кандидат від республіканців хоче зробити питання про кордон наріжним каменем усієї своєї президентської кампанії і сенатори не повинні «підривати ці зусилля».


Виглядали такі зізнання як відкрита капітуляція, і вже наступного дня Макконнелл змушений був дати пояснення про те, що він у жодному разі не хоче згорнути всі переговори в Сенаті щодо досягнення угоди Україна-кордон.

Але проти продовження переговорів грають два чинники. Перше – майже половина із 49 сенаторів-республіканців підтримують Дональда Трампа. Другою — ключовою фігурою для втілення цього плану є спікер Палати представників Майк Джонсон. А він заявляє, що Трамп “категорично проти” пропонованих заходів щодо зміцнення кордону, вважаючи їх слабкими та недостатніми, і що вони “обговорюють цю проблему дуже часто”.

Джонсон опинився на гачку у трампістів. Ті дають йому зрозуміти, що якщо він спробує винести на голосування в палаті план сенаторів, то його дні як спікера будуть вважатися. Тобто незначній групі самодурів у палаті під силу замовляти там музику та танцювати під неї. Так було й раніше, а зараз, коли багато з них уже бачать Трампа президентом, їхні позиції стали просто невразливими.


Ряд сенаторів із двох партій, які не можуть не дбати про свою репутацію, лише морщаться від такого неприхованого шантажу. «Ми повинні рішуче просувати наш план будь-що, – каже сенатор Джон Тьюйн, другий номер у республіканській ієрархії в палаті. “Якщо республіканці підірвуть наші зусилля, Володимир Путін переможе у війні в Україні, і вся Європа опиниться перед величезним ризиком”, – каже сенатор-демократ Кріс Мерфі.

А як реагує на це перетягування каната в Конгресі адміністрація Байдена? “Імміграційні бої Байдена загрожують найбільшим досягненням його зовнішньої політики”, – пише The New York Times. «Щоб не допустити Трампа до влади, демократи мають зробити свою пропозицію щодо реформи імміграційної політики, а президенту Байдену слід засукати рукави і впритул зайнятися цією справою, – пише лондонська The Economist. – Інакше кордон коштуватиме йому виборів».

Здавалося б, для вирішення проблеми немає нічого непереборного: команда президента приймає радикальний план із запобігання проникненню нелегальних іммігрантів з Мексики і це позбавляє її політичних противників аргументів проти допомоги Україні.


Однак не все так просто. Порівняно ліберальна політика демократів привернула на бік Байдена на виборах 2020 року значну кількість іммігрантів, які отримали легальний статус. А тепер, якщо Білий дім прийме формулу «відмінної угоди» щодо Трампу, то вона вперше за багато десятиліть виключить Dream Act – закон про право для іммігрантів без документів, які вже перебувають на території США, отримати громадянство чи легальне право на проживання.

Таким чином, Байден у разі прийняття умов Трампа може позбутися на виборах голосів сотень тисяч «гостей Америки».

Тож президенту доводиться обирати між поганим та гіршим. А Трамп тим часом перебуває у виграшній позиції — його давня мрія про те, щоб повністю закрити кордон і побудувати вздовж неї глуху чотириметрову огорожу, користується великою підтримкою населення. Йому лише на руку нинішній параліч у переговорах. «Трамп не хоче зараз вирішувати проблему кордону, тому що його мета – звинуватити Байдена у жахливому становищі на наших південних рубежах», – каже сенатор-демократ Мітт Ромні.

В результаті перемога України у війні опинилась під питанням. Трамп все робить для перемоги Путіна

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago