У Європі вас стратять: Маск та інші американці відреагували на затримання Дурова

Найбільш обговорюваною подією минулої ночі став арешт у Франції засновника Telegram Павла Дурова. Приватний літак з Дуровим, що вилетів з Азербайджану, приземлився в аеропорту Ле Бурже під Парижем пізно ввечері. Біля трапу програміста Дурова затримали силовики. Дуров має постати перед судом 25 серпня. Влада Франції вважає, що відсутність модерації у Telegram і небажання уродженця Ленінграда співпрацювати з правоохоронними органами робить його співучасником незаконного обігу наркотиками, злочинів проти дітей та шахрайства. Йому загрожує до 20 років позбавлення волі.

Відомий мільярдер Ілон Маск, пропагандист Такер Карлсон, засновник файлообмінника “Mega” Кім Шміц, політик Роберт Кеннеді-молодший, колишній депутат Європарламенту від Франції Емерік Шопрад та інші відреагували на затримання Дурова. Дехто вважає це бажанням влади повністю контролювати Telegram, інші – наступом на свободу слова та настанням темних часів. 

Власник соцмережі X Ілон Маск прокоментував затримання Дурова. На його думку, це стало рекламою першої поправки до конституції США, яка гарантує свободу слова.

“Погляньте на цю рекламу першої поправки. Вона дуже переконлива”, — написав Маск у соцмережі X.

Пізніше він додав: “POV (точка зору, — ред.): на дворі 2030 рік, у Європі вас стратять за те, що ви лайкнули мем”.

Журналіст-пропагандист Такер Карлсон, який раніше взяв інтерв’ю у Дурова, в якому той розповів про великий тиск спецслужб на платформу, також відреагував на його арешт.

“Це не Путін заарештував його через те, що він дав громадськості свободу слова. Це західна країна, союзник адміністрації Байдена та активний член НАТО, посадила його під замок. Павло Дуров сидить у французькій в’язниці, що є живим попередженням для будь-якого власника платформи, який відмовляється піддати цензурі правду за вказівкою урядів та розвідувальних агентств. Темрява швидко опускається на колишній вільний світ”, — написав він у соцмережі X.

Автор файлообмінників Megaupload і Mega Кім Дотком (Кім Шмітц) назвав затримання Дурова наступом на свободу слова. На це вказала і проросійська членкиня Палати представників Конгресу США Марджорі Тейлор Ґрін.

“Свобода слова піддається нападкам у всьому світі. Чому погляди та висловлювання людей становлять таку загрозу?”, — так конгресуман прокоментувала публікацію Такера Карлсона про затримання Дурова.

Як вважає Грін, “необхідно хоробро врегулювати розбіжності у публічному просторі”.

Американський політик Роберт Кеннеді-молодший теж заявив про наступ на свободу слова. Він підкреслив, що це питання потребує нагального вирішення.

“Потреба у захисті свободи слова ще ніколи не була такою нагальною”, — зазначив Кеннеді-молодший. 

Затримання програміста пов’язане із бажанням влади контролювати Telegram, заявив колишній депутат Європарламенту від Франції Емерік Шопрад.

На його думку, французи хочуть цензурувати Telegram і придушувати будь-які форми опору “глобалізму Заходу”.

Затримання Павла Дурова: Telegram продовжить працювати

Павло Дуров вилетів зі столиці Азербайджану своїм приватним літаком Embraer Legacy 600 вчора після обіду. Дуров збирався провести в Парижі щонайменше один вечір. У столиці Франції у нього була запланована вечеря.

В аеропорту Ле Бурже під Парижем борт приземлився близько 20:30 год. Коли доларовий мільярдер виходив із літака – біля трапу його затримали силовики.

Французькі ЗМІ стверджують, що Павло знав про те, що на нього було виписано ордер, але все-одно прилетів до країни. Очікується, що Дуров постане перед судом у неділю, 25 серпня. Влада Франції вважає, що відсутність модерації у Telegram і небажання програміста співпрацювати з правоохоронними органами роблять його співучасником незаконного обігу наркотиків, злочинів проти дітей та шахрайства. Йому загрожує до 20 років позбавлення волі. Основна претензія влади Франції до Telegram та Дурова — зашифровані повідомлення в месенджері. 

Компанія Telegram наперед розробила план дій на випадок, якщо її засновника Павла Дурова затримають. Про це генеральний директор месенджера розповідав в інтерв’ю американському журналісту Такеру Карлсону.

Дуров заявляв, що усвідомлює ризик свого арешту, оскільки відчуває тиск спецслужб різних країн. Схвалений ним план передбачає включає низку кроків для підтримки роботи компанії у разі непередбачених обставин.

Згідно з цією стратегією, рада розробників Telegram повинна буде прийняти на себе управління та забезпечити безперервну роботу сервісу на ранок наступного дня після затримання Дурова.

Ольга Степанова

Recent Posts

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

4 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

13 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

22 хв. ago

Зарплати президентів. Скільки отримує Дуда, Зеленський, Шольц та інші світові лідери

Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…

30 хв. ago

«Військові небезпечні». Працівниця столичного хостелу відмовилася обслуговувати офіцерів ЗСУ

У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…

39 хв. ago

Нардеп вивозив ухилянтів за кордон у ролі своїх водіїв: що про нього відомо

У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…

48 хв. ago