Індійське “алмазне місто” Сурат переживає важку фінансову кризу, спричинену повномасштабним вторгненням ЗС РФ в Україну. Багато місцевих майстрів-огранників втратили роботу. Про це пише DW.
Війна в Україні впливає на весь світ. І навіть на мешканців індійського міста Сурат, яке розташоване за тисячі кілометрів у західному штаті Гуджарат.
Сурат є центром алмазної промисловості Індії, в якій зайнято понад 600 000 осіб. Майстри, які працюють у Сураті, відповідають за огранювання і шліфування 80% світових алмазів, згідно зі статистикою цієї галузі.
Проблеми в Сураті почалися після повномасштабного вторгнення ЗС РФ в Україну. Потім послідувала широкомасштабна хвиля західних санкцій проти Росії, які також включали російські алмази, і Сурат раптово зіткнувся з глибокою фінансовою кризою.
Вторгнення Росії спонукало Євросоюз і країни G7 заборонити імпорт російських алмазів через треті країни, серйозно обмеживши доступ до ключової сировини, яку використовує алмазна промисловість Індії.
Коли в березні 2022 року ця заборона набула чинності, вона позбавила Індію майже третини доходів від продажу алмазів. За останні 16 місяців у Сураті наклали на себе руки щонайменше 63 огранщики. Тисячі інших фахівців втратили роботу або зіткнулися з різким скороченням зарплат.
Понад 30% сировини в Індію постачалося з копалень російської компанії “Алроса”, каже Дінеш Навадія, голова місцевого відділення Ради зі сприяння експорту дорогоцінного каміння та ювелірних виробів (GJEPC).
“З першого обстрілу під час російсько-української війни ситуація для нас тільки погіршилася”, — каже Джагдіш Хунт, президент асоціації алмазних торговців Сурату.
З 2023 року індійський експорт огранованих алмазів впав на 27,6%, водночас три найбільші клієнти — Сполучені Штати, Китай та Об’єднані Арабські Емірати — значно скоротили їхні закупівлі. У результаті у компаній накопичилися запаси, які приблизно втричі перевищують ті, що вони зазвичай мають. Також по огранщиках вдарив курс на екологічність і мода на штучні алмази, а також на “етичні” алмази, тобто такі, під час видобутку яких не страждають люди та навколишнє середовище.
Сурат з 17 століття відомий у Європі, як “Місто Зорі” і великий торговий центр. Тоді він славився алмазами і тканинами із золотими і срібними нитками.
До початку XVIII століття Індія стала світовим центром торгівлі алмазами, чому сприяли португальці — колоніальні господарі алмазних копалень у Бразилії та індійського портового міста Гоа.
Глава алмазної історії Сурата почалася 1900 року, коли два заповзятливих брата з громади Патідар почали ограновування і полірування алмазів у районі Ваді Фалія в Сураті після повернення з Південної Африки. Маленькому племені знадобилося понад 50 років, щоб зробити кроки до перетворення на великомасштабну галузь.
Друга світова війна ще більше посприяла розвитку Сурата, коли бізнес із гранки алмазів перенесли з Янгона, М’янма.
До 1966 року експорт алмазів з Індії досяг 28 мільйонів доларів США, але це був тільки початок.
Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…
Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…
17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…