Норвегія й далі надає прихисток українцям, які рятуються від війни, але з липня 2024 року вносяться певні зміни до правил їхнього перебування. Новоприбулі українці, які шукають тимчасового колективного захисту, зможуть зареєструватися лише в одному муніципалітеті – Роде. Це стосується всіх: як тих, хто шукає житла, так і тих, хто вже його має.
Що треба знати громадянам України, які приїдуть за захистом до Норвегії та які ще норми змінилися у липні, пише The Norwegian Directorate of Immigration (UDI).
З 15 липня 2024 року всі особи, які бажають подати заяву на отримання захисту, повинні їхати до Національного центру в Роде для реєстрації. Дане правило стосується всіх українців, які шукають прихисток у Норвегії, незалежно від того, чи потребують вони житла в центрі прийому біженців, чи ні.
Важливо, що українці більше не зможуть зареєструвати свою заяву про надання захисту в колишніх пунктах реєстрації поліції по всій країні (Кіркенес, Тронхейм, Берген, Ярен та Торп). Це можна зробити тільки в Національному центрі прибуття та реєстрації біженців (Nasjonalt ankomstsenter) в муніципалітеті Роде або в Реєстраційному центрі Гардермуен (Gardermoen registreringssenter), що знаходиться біля аеропорту Осло.
“Зв’яжіться з логістичною групою Імміграційної служби національної поліції (за телефоном 40 02 61 90, щоб домовитися про час і місце, де ви можете зустрітися для реєстрації заяви про захист. Графік роботи телефону: з понеділка по п’ятницю з 9:00 до 15:00. Телефон не працює в суботу, неділю та всі святкові дні”, – пояснюють у поліції.
Під час реєстрації в поліції за попереднім записом слід мати при собі всі документи, що засвідчують особу. Звертаємо увагу біженців, що подорож до Національного центру прибуття та реєстрації біженців організовується та оплачується ними самостійно.
“Ви також маєте знати, що ми не можемо гарантувати Вам наявність місця проживання саме в тому районі Норвегії, де Ви проживали раніше, тому Вам необхідно взяти з собою всі Ваші речі, коли Ви їхатимете до Національного центру прибуття та реєстрації біженців”, – зазначається на сайті поліції.
Якщо ви втратите колективний захист в Норвегії, то ви не зможете більше отримати колективний захист. Зміни вступили в дію з 1 липня 2024 року. Ваш дозвіл на колективний захист може бути скасовано відкликано, якщо ви їздили в Україну без поважної на це причини, або перебували за межами Норвегії довше ніж 6 місяців протягом року.
За новими правилами, з 1 липня 2024 року українці не зможуть отримати колективний захист повторно.
“Якщо ви знову подаєте заявку на захист, вона буде розглядатися як заявка на індивідуальний захист. Це означає, що UDI зробить індивідуальну оцінку того, чи потрібен вам захист у Норвегії”, – пояснюють у норвезькому Директораті у справах іноземців (UDI).
Якщо ви втратите колективний захист в Норвегії, то ви не зможете більше отримати колективний захист. Зміни вступають в дію з 1 липня 2024 року.
Якщо ви знову подаєте заявку на захист, ваша заявка буде розглядатися як заявка на індивідуальний захист. Це означає, що UDI зробить індивідуальну оцінку того, чи потрібен вам захист у Норвегії. Це матиме кілька наслідків для ваших прав у Норвегії:
Вимоги до отримання індивідуального захисту стали суворіші, ніж до отримання колективного захисту. Ви повинні мати можливість довести, що ви відповідаєте цим вимогам. Процес доведення може бути складним і потребувати багато часу.
У Норвегії наразі перебувають понад 70 тисяч українських біженців. Щоб зменшити привабливість країни для захисту, уряд неодноразово посилював правила підтримки втікачів від війни в Україні.
Багато з приїжджих у 2022-2023 роках вже завершують або завершили однорічну освітню програму, що включає в себе вивчення норвезької мови й історії країни. З цим пов’язане збільшення кількості працевлаштованих українців. Також норвезька влада закликає підприємців активніше брати на роботу саме громадян України, адже такі працівники мають зазвичай гарну кваліфікацію.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…