Живуть скромно і відкладають: скільки українці заробляють в Польщі (дослідження)

В Польщі провели дослідження на ринку праці щодо заробітку українців. Воно виявило, що громадяни України в переважній більшості не отримують більш як 5000 злотих нетто. Про це пише видання Money.pl з посиланням на дослідження компанії Personnel Service, яка набирає працівників на підприємства в Польщі.

“Українці, які заробляють у нашій країні, живуть скромно. Вони охоче користуються перевагами, які пропонують роботодавці, такими як проживання, безкоштовне харчування та доїзд на роботу”, — йдеться в повідомленні.

Автори дослідження також вказують, що українські заробітчани відкладають частину зароблених грошей.

Як витрачають гроші українці

Отримуючи зарплату, 90% опитаних українців відкладає її частину. Зокрема, 48% громадян України щомісяця відкладають до 500 злотих, 29% опитуваних можуть відкласти від 500 до 1 тис. злотих, а 14% від 1 тисячі до 2 тисяч злотих.

Згідно з дослідженням, наші співвітчизники загалом не отримують в Польщі більше 5 тисяч злотих на руки. Більше половини респондентів отримують зарплату близько мінімальної (приблизно 3,2 тис. злотих нетто), тоді як 30% заробляє 4-5 тис. PLN.

Скільки українців працює в Польщі? Дані ZUS

Дані ZUS свідчать, що на кінець березня 2024 року в Польщі зареєстровано 762,2 тис. українських працівників. Ця кількість в порівнянні з даними 2022 року зросла на 3%.

“Якби роботодавців запитали, кого б вони найбільше хотіли взяти на роботу, то на першому місці були б поляки, а на другому – українці. У випадку українців підприємці цінують насамперед низький мовний бар’єр, культурну близькість та швидку адаптацію. Усі ці елементи мають вирішальне значення для підприємців, які піклуються про ефективне впровадження та впровадження співробітників”, — пояснює цю тенденцію Кшиштоф Інглот, засновник Personnel Service.

Як виглядає польський ринок праці в Польщі для українців

Згідно з результатами дослідження, опитані українці вважають польський ринок праці здебільшого комфортним, оскільки в Польщі зарплата значно вища, ніж в Україні, а також через схожу мову та низький культурний бар’єр і географічну близькість до батьківщини .

Після квітневого підвищення мінімальна зарплата в Україні становить приблизно 845 злотих, що майже в чотири рази менше, ніж у Польщі, де працівники отримують приблизно 3200 злотих чистими на місяць.

“Зрозуміло, що українців спокушає, зокрема, і перспектива заробітку. у Німеччині чи Нідерландах, де базова зарплата становить до 1500 євро на місяць. Правда, за квартиру чи життя треба платити більше, але все одно набагато більше, ніж у нас. А оскільки багато країн відкрилися для українців після початку війни, ця спокуса ще сильніша”, — каже засновник Personnel Service.

Автори зазначають, що категорія завдань, які виконують українці, поступово змінюється. У 2023 році три чверті працювали на нижчих посадах, а зараз таких українців – 37%. Що стосується решти сегментів, то завдання середнього рівня виконують 57%, а 6% українців займають керівні посади.

Ольга Степанова

Recent Posts

Назвали найефективніший спосіб позбутися другого підборіддя

Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…

27 секунд ago

Чому Байден дозволив удари далекобійною зброєю по РФ: Reuters дало відповідь

Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…

8 хв. ago

Сума шокує: скільки Великій Британії коштувала коронація Чарльза III

Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…

12 хв. ago

Експерти прогнозують значні втрати серед військових КНДР

Російське командування надає перевагу швидкому набору новобранців замість їх якісної підготовки. Це ж стосується і…

15 хв. ago

На замітку: що означає нова розмітка у вигляді білих кіл

Водіям розповіли, що означає новий знак у Австрії – білі кола на дорозі. Про це повідомив Telegrafi. В…

21 хв. ago

В Україні можуть заборонити “небажані” дзвінки на мобільний

В Україні можуть заборонити "небажані" дзвінки на мобільні телефони. Законопроект прийнятий у першому читанні. Як передає "Хвиля", про…

30 хв. ago