В Польщі провели дослідження на ринку праці щодо заробітку українців. Воно виявило, що громадяни України в переважній більшості не отримують більш як 5000 злотих нетто. Про це пише видання Money.pl з посиланням на дослідження компанії Personnel Service, яка набирає працівників на підприємства в Польщі.
“Українці, які заробляють у нашій країні, живуть скромно. Вони охоче користуються перевагами, які пропонують роботодавці, такими як проживання, безкоштовне харчування та доїзд на роботу”, — йдеться в повідомленні.
Автори дослідження також вказують, що українські заробітчани відкладають частину зароблених грошей.
Отримуючи зарплату, 90% опитаних українців відкладає її частину. Зокрема, 48% громадян України щомісяця відкладають до 500 злотих, 29% опитуваних можуть відкласти від 500 до 1 тис. злотих, а 14% від 1 тисячі до 2 тисяч злотих.
Згідно з дослідженням, наші співвітчизники загалом не отримують в Польщі більше 5 тисяч злотих на руки. Більше половини респондентів отримують зарплату близько мінімальної (приблизно 3,2 тис. злотих нетто), тоді як 30% заробляє 4-5 тис. PLN.
Дані ZUS свідчать, що на кінець березня 2024 року в Польщі зареєстровано 762,2 тис. українських працівників. Ця кількість в порівнянні з даними 2022 року зросла на 3%.
“Якби роботодавців запитали, кого б вони найбільше хотіли взяти на роботу, то на першому місці були б поляки, а на другому – українці. У випадку українців підприємці цінують насамперед низький мовний бар’єр, культурну близькість та швидку адаптацію. Усі ці елементи мають вирішальне значення для підприємців, які піклуються про ефективне впровадження та впровадження співробітників”, — пояснює цю тенденцію Кшиштоф Інглот, засновник Personnel Service.
Згідно з результатами дослідження, опитані українці вважають польський ринок праці здебільшого комфортним, оскільки в Польщі зарплата значно вища, ніж в Україні, а також через схожу мову та низький культурний бар’єр і географічну близькість до батьківщини .
Після квітневого підвищення мінімальна зарплата в Україні становить приблизно 845 злотих, що майже в чотири рази менше, ніж у Польщі, де працівники отримують приблизно 3200 злотих чистими на місяць.
“Зрозуміло, що українців спокушає, зокрема, і перспектива заробітку. у Німеччині чи Нідерландах, де базова зарплата становить до 1500 євро на місяць. Правда, за квартиру чи життя треба платити більше, але все одно набагато більше, ніж у нас. А оскільки багато країн відкрилися для українців після початку війни, ця спокуса ще сильніша”, — каже засновник Personnel Service.
Автори зазначають, що категорія завдань, які виконують українці, поступово змінюється. У 2023 році три чверті працювали на нижчих посадах, а зараз таких українців – 37%. Що стосується решти сегментів, то завдання середнього рівня виконують 57%, а 6% українців займають керівні посади.
У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…
Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…
Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…
Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…
Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…
Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…