Виманив $50 тисяч і зізнався в коханні: кореянка стала жертвою фальшивого Ілона Маска

Нещодавно мешканка Південної Кореї, яка побажала залишитися анонімною, розповіла, що її обманом змусили віддати 50 000 доларів людині, яка видавала себе за генерального директора Tesla Ілона Маска. Жертву обдурили за допомогою відеодзвінка, коли обличчя бізнесмена підробили, використовуючи технологію діпфейк, пише Interesting Engineering.

Спілкування між жертвою і шахраєм почалося в Instagram. Жінка отримала запит на додавання в друзі від профілю, що видає себе за профіль реального Ілона Маска. Оскільки вона є великою прихильницею гендиректора Tesla, одразу ж додала користувача в друзі. Хоча, зізнається постраждала, спочатку вона поставилася до цього скептично: їй здалося дивним, що відомий мільярдер зв’язався з нею через Instagram.

Однак шахрай переконав її в тому, що вона справді спілкується зі справжнім Ілоном Маском, ділячись фотографіями бізнесмена на роботі та знімком його справжнього посвідчення особи. Співрозмовник зробив образ ще більш переконливим, детально описавши особисті історії з життя. За словами жінки, йшлося про дітей Ілона Маска і його повсякденну роботу в таких компаніях, як Tesla і SpaceX.

“Маск говорив про своїх дітей і про те, як він літав на гелікоптері для роботи в Tesla або SpaceX”, — згадує постраждала.

Злочинець навіть розповів жінці про зустріч Маска з президентом Південної Кореї Юн Сок Єлем у квітні 2023 року. За його словами, йшлося про будівництво фабрик Tesla в Сеулі та Чеджу.

Довіра ще більше зміцнилася під час фейкового відеодзвінка, здійсненого за допомогою АІ-технології діпфейк. Замість обличчя зловмисника жінка бачила “Ілона Маска”, чула його голос. Ба більше, підроблений Маск виявив до неї романтичний інтерес.

“Маск навіть сказав: “Я люблю тебе, ти це знаєш?”, — заявила вона.

Після цього жінка остаточно втратила пильність. Пізніше вона отримала пропозицію інвестувати в нібито проєкт бізнесмена, який заявив, що має звичку зв’язуватися зі своїми прихильниками випадковим чином і пропонувати їм заробити.

“Я щасливий, коли мої шанувальники багатіють завдяки мені”, — сказав кіберзлочинець жертві. Після цього він надіслав номер рахунку в корейському банку і переконав жінку переказати 50 000 доларів.

У 2022 році через афери з дипфейками жителі США втратили 1,3 мільярда доларів. Крім того, це не єдиний раз, коли хтось видавав себе за Ілона Маска. Так, 2021 року вчителька з Великої Британії стала жертвою шахрайства з біткойнами. Злочинці видали себе за мільярдера та пообіцяли подвоїти її інвестиції, що призвело до значних фінансових втрат.

Ольга Степанова

Recent Posts

Всіх забирає ТЦК: сфера перевезень опинилася на межі колапсу

Зараз українські компанії, які перевозять товари міжнародними маршрутами, мають проблеми через те, що багато водіїв…

16 секунд ago

Зеленський і Путін несподівано висловили схожі позиції щодо перемир’я, яке підтримав лідер Китаю

Два непримиренні антагоністи – Володимир Зеленський та Володимир Путін, уперше від початку війни, висловилися одностайно.…

25 хв. ago

Вчені успішно заморозили та розморозили шматок людського мозку: подробиці

Ідея заморозки мозку та його розморозки через десятки років вже давно розбурхує уми людства. А…

39 хв. ago

Розробляли у школі? З додатком “Резерв+” виник несподіваний конфуз

У суботу, 18 травня, в Україні запрацював додаток "Резерв+", в якому можна оновити дані для ТЦК.…

44 хв. ago

Українець встромив петарду та підірвав колишню дружину у Чехії: подробиці справи

Українець, який у Чехії підірвав петарду у геніталіях колишньої дружини, може отримати більш суворе покарання. На…

50 хв. ago

Російська ППО втрачає здатність прикривати Крим – британська розвідка

Удари по військовому аеродрому «Бельбек» у тимчасово окупованому Криму та ураження російських військових об'єктів у…

2 години ago