У міністерствах оборони Литви та Польщі заявили про готовність вислати чоловіків призовного віку до України, але масового висилання не буде, відповідно до протоколу Європейської конвенції з прав людини.
Про це у коментарі hromadske сказав юрист Роман Єделєв, доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
“Одразу з’являється якась ідея про депортацію, про те, що українських чоловіків в Польщі чи в Литві будуть хапати та везти на кордон, передавати прикордонникам чи комусь іншому. Так воно не буде відбуватися. Європейська конвенція про права людини має додатковий протокол, який забороняє масове висилання іноземців”, — запевнив юрист.
Він нагадав, що у 2006-2007-x роках Росія масово висилала громадян Грузії, і суд знайшов порушення в таких діях російської федерації.
Єделєв зауважує, що країни можуть не надавати певні державні послуги або соціальну допомогу.
“Тобто, якщо людина визнана непридатною і знята з військового обліку, не може та сама Польща чи Литва оцінювати — чи це справжній документ, чи людина справді проходила ВЛК. Це ж не повноваження органів влади Польщі та Литви. Все це буде вкрай складно виписати. Але якщо є політична воля, якісь певні спроби ми можемо побачити”, — вважає юрист.
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…
Українська армія готується до серйозних змін. Генеральний штаб ЗСУ працює над реформою, яка pvsybnm традиційну…
Мирна буденність у Свалявському будівельному ліцеї на Закарпатті перетворилася на поле бою, де, схоже, хтось…
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…