У міністерствах оборони Литви та Польщі заявили про готовність вислати чоловіків призовного віку до України, але масового висилання не буде, відповідно до протоколу Європейської конвенції з прав людини.
Про це у коментарі hromadske сказав юрист Роман Єделєв, доцент кафедри міжнародного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка.
“Одразу з’являється якась ідея про депортацію, про те, що українських чоловіків в Польщі чи в Литві будуть хапати та везти на кордон, передавати прикордонникам чи комусь іншому. Так воно не буде відбуватися. Європейська конвенція про права людини має додатковий протокол, який забороняє масове висилання іноземців”, — запевнив юрист.
Він нагадав, що у 2006-2007-x роках Росія масово висилала громадян Грузії, і суд знайшов порушення в таких діях російської федерації.
Єделєв зауважує, що країни можуть не надавати певні державні послуги або соціальну допомогу.
“Тобто, якщо людина визнана непридатною і знята з військового обліку, не може та сама Польща чи Литва оцінювати — чи це справжній документ, чи людина справді проходила ВЛК. Це ж не повноваження органів влади Польщі та Литви. Все це буде вкрай складно виписати. Але якщо є політична воля, якісь певні спроби ми можемо побачити”, — вважає юрист.
Мобілізаційні заходи у травні продовжаться повним ходом. При цьому деякі військовозобов'язані можуть першочергово отримати повістку…
Під час трансляції похорону Папи Римського багато глядачів звернули увагу на незвичну деталь: Дональд Трамп…
Стало відомо, яке зростання заробітної плати в Україні прогнозує Національний банк. Про це йдеться в Інфляційному звіті НБУ…
Українці вже майже рік платять за електроенергію за тарифом 4,32 гривні за кВт. Чи є…
У 2025 році українці сплачують більше податків, ніж раніше. Основною зміною стало зростання військового збору…
Попри воєнний стан та загальну мобілізацію, військовозобов’язані чоловіки у віці 50+ мобілізуються за дещо відмінною…